Poznaj Łódzkie! Samodzielnie i aktywnie

Oferta turystyczna województwa Łódzkiego wzbogaca się o kolejną atrakcję. Dzięki trzem Lokalnym Grupom Działania wytyczono 35 szlaków pozwalających samodzielnie zwiedzać region. Już na początku grudnia ulotki informacyjne z ich opisami będzie można odebrać u partnerów projektu. Albo po prostu ściągnąć je z Internetu!

W województwie łódzkim pojawił się program questingu, który od kilku lat podbija Polskę, a teraz pojawił się również tutaj. Turyści wyposażeni w wierszowane wskazówki wędrują, rozwiązując po drodze liczne zagadki i zadania, by zdobyć ukryty na końcu trasy „skarb”.

1-2

Ich powstanie możliwe było dzięki współpracy trzech LGD: „Dolina rzeki Grabi”, „BUD-UJ RAZEM”, Fundacji „PRYM”, które wspólnie realizują projekt QUIZ. Wśród nowo wytyczonych ścieżek są trasy odkrywające walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe regionu. Przykłady? Quest w Lutomiersku pozwoli przenieść się w czasie i poznać ciekawostki o kolejnych królach Polski, którzy przyczynili się dla tej miejscowości. W Rzgowie coś dla siebie znajdą nie tylko miłośnicy historii, ale również architektury. Natomiast w gminie Sędziejowice poznamy dzieje powstania styczniowego i sylwetki jego lokalnych bohaterów.

Questing pełni również rolę promocyjną. Dzięki niemu można ciekawie zaprezentować region i sprawić, by jego poznawanie było wyjątkowym doświadczeniem. A QUIZ ma przyciągać turystów nie tylko jako największy questingowy projekt w Polsce, ale również najbardziej innowacyjny. Jego realizatorzy szykują kolejny mocny akcent. Jeszcze w tym roku, ruszy także aplikacja na urządzenia mobilne. Wystarczy ściągnąć program na telefon i można ruszać w drogę.

Wdrażanie projektu współpracy pn. „Questing umożliwi innowacyjne zwiedzanie – akronim QUIZ” współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania: „Wdrażanie projektów współpracy” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach Osi 4 LEADER PROW 2007-2013.

Źródło: informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl