„Z ziemi chińskiej do Polski”, czyli forum polsko-chińskie na targach TT Warsaw

Zgodnie z prognozami Światowej Organizacji Turystyki w 2020 r. liczba podróżujących po świecie turystów chińskich przekroczy 100 milionów. To wielka szansa dla wielu krajów europejskich, w tym także dla Polski. Jednak w ubiegłym roku zaledwie 20 tysięcy Chińczyków odwiedziło nasz kraj, podczas gdy w tym samym czasie do Kraju Środka wyjechało trzy razy więcej turystów z Polski. Aby zwiększyć efektywność prowadzonych działań promujących turystykę polsko-chińską, z inicjatywy Sun Yuxi – Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, przy współpracy z polskim Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną, w ramach XX Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2012, 28 września odbędzie się pierwsza edycja Polsko-Chińskiego Forum Turystycznego.

W najnowszej strategii rozwoju turystyki przyjazdowej do Polski, Chiny znalazły się na liście rynków priorytetowych. Mimo, że liczba turystów chińskich odwiedzających Polskę sukcesywnie rośnie, konieczne okazują się jednak działania zachęcające tamtejszych turystów do odwiedzenia naszego kraju. Ponieważ Polska jest Krajem Partnerskim jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2012, celem Polsko-Chińskiego Forum Turystycznego jest rozwinięcie współpracy w zakresie turystyki pomiędzy Chińską Republiką Ludową a Polską, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zagadnienie turystyki przyjazdowej do naszego kraju. Z drugiej strony ma ono przedstawić naszym rodzimym turystom egzotyczny, ale i wyjątkowo zróżnicowany pod względem kulturowym i krajobrazowym rejon, jakim są Chiny, jako coraz bardziej dostępny dla nich kierunek podróży.

Warto rozmawiać
Przewiduje się, że w Polsko-Chińskim Forum Turystycznym weźmie udział około 40 przedstawicieli biur podróży i touroperatorów z Kraju Środka. Chińczycy będą mogli zapoznać się z wybranymi polskimi produktami turystycznymi, porozmawiać z tutejszymi operatorami, wymienić doświadczenia. Przedstawiciele Polski będą prezentować walory turystyczne różnych regionów kraju, miejsca warte odwiedzenia, możliwości tranzytowe, a także bazę noclegową. Organizatorzy mają również nadzieję, że podczas Forum zostaną podjęte wstępne ustalenia dotyczące ewentualnych wspólnych projektów.

Spotkanie odbędzie się 28 września w godzinach 10:00 – 13:00 w sali konferencyjnej C, Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska, przy ul. Marsa 56c w Warszawie.

„Wierzymy, że współpraca polsko-chińska ma szansę się rozwinąć. Oba kraje są bardzo ciekawymi kierunkami turystycznymi i warto, żeby turyści poznali możliwości, jakie się przed nimi otwierają. Chociaż Polskę i Chiny dzieli wiele tysięcy kilometrów, podróżowanie między tymi państwami stało się łatwiejsze, między innymi dzięki wznowieniu połączeń lotniczych z Warszawy do Pekinu przez PLL LOT – Oficjalnego Przewoźnika targów TT Warsaw 2012. Jestem przekonana, że Forum da początek efektywniejszej współpracy i zainspiruje do stworzenia wartościowych projektów z udziałem polskich i chińskich touroperatorów”. – mówi Maria Napiórkowska, Dyrektor Departamentu Turystyki z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl