W Ostródzie otwarto najdłuższy wyciąg nart wodnych

Wyciąg dla narciarzy wodnych, tor kajakowy, plaża miejska i nowe inwestycje hotelowe w Ostródzie – to tylko część atrakcji, które mają przyciągnąć do miasta i regionu tysiące turystów. 5 lipca 2008r. w Ostródzie odbyło się oficjalne otwarcie najdłuższego w Polsce wyciągów nart wodnych, profesjonalnego toru kajakowego oraz zrewitalizowanej plaży miejskiej. Uroczystego otwarcia dokonali Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas, oraz Burmistrz Ostródy Jan Nosewicz.

null

Liczący 800m wyciąg nart wodnych znajdujący się na jeziorze Drwęckim w Ostródzie niebawem stanie się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Konstrukcja składa się z pali umocowanych do dna jeziora. Do pali zamocowano pylony z kratownicy, na których została rozpięta sieć lin, do których podpina się narciarza. System silników napędzających wyciąg jest sterowany elektronicznie z brzegu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Z wyciągu jednocześnie będzie mogło korzystać 7 do 9 osób. Na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzy z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik. Szacowane jest, że rocznie z wyciągu będzie korzystać około 40 tys. narciarzy wodnych.

null

Na jeziorze Drwęckim powstał także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000m. Posiada on platformę sędziowską, trybuny i infrastrukturę pomocniczą. Odtworzono także dawną plażę miejską, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, budynki socjalno-techniczne oraz nawieziono świeży piasek. Na miejscu działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sumie do wykonania konstrukcji wyciągu nart wodnych, toru kajakowego i pomostów zostało wykorzystanych 648 pali, które zamocowano do dna jeziora. Całość inwestycji kosztowała 6.495.657, 40 gr z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego wyniosło 3.086.759, 54 zł. Oprócz rozbudowy bazy rekreacyjno-rozrywkowej w Ostródzie bardzo dynamicznie rozwija się także baza noclegowa. „Już w tej chwili Ostróda i jej okolice mogą się poszczycić bazą noclegową zdolną pomieścić około 4,5 tys. turystów. W Ostródzie w ciągu najbliższych lat sukcesywnie, począwszy od tego roku, zostaną oddane do użytku 4 nowe obiekty hotelowe wysokiej klasy, które będą mogły łącznie pomieścić ponad 1000 gości” – opisuje Olgierd Dąbrowski, wiceburmistrz Ostródy.

null

Fot. Najdłuższy wyciąg nart wodnych w Ostródzie. Copyright Ă‚Ĺ  Biuro Promocji OstródyMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl