Konwersja online

Coraz większa liczba firm posiadających strony internetowe przeznacza tysiące złotych na kampanie internetowe. Wykorzystywane są różne metody promocji online. Poczynając od płatnych mailingów, kampanii bannerowych na serwisach tematycznych, reklam na blogach, kończąc na linkach sponsorowanych wyświetlanych w wyszukiwarkach internetowych.

Bardzo często są to działania jednorazowe z wykorzystaniem wielu dostępnych kanałów promocji. Firmom zależy na wygenerowaniu jak największego ruchu na własnej stronie internetowej np. opisującej aktualną wyprzedaż, promocję czy konkurs internetowy w jednym, krótkim czasie. To rozwiązanie ma jedną podstawową wadę – nie wiemy, który z zastosowanych środków był najskuteczniejszy.

Zlecając firmie zewnętrznej lub prowadząc samemu działania w Internecie często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że wydane pieniądze zostały wyrzucone w przysłowiowe ‘błoto’. Często zadowala nas fakt, że kampania AdWords wygenerowała w ciągu tygodnia 50 000 kliknięć w naszą reklamę, co zaowocowało wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. Ale czy dzięki tym 50 000 kliknięć zwiększyła się sprzedaż? Czy zostali pozyskani w ciągu kampanii nowi klienci? Czy wydane pieniądze przyniosły firmie zysk?

Odpowiedzi na te pytania możemy uzyskać dzięki wskaźnikowi ROI (ang. return on investment). Czytaj więcej…
Wskaźnik zwrotu z inwestycji stanowi iloczyn rentowności sprzedaży i rotacji majątku. Uzyskujemy dzięki niemu informację o zyskach operacyjnych. Zainwestowane środki muszą wygenerować reklamodawcy odpowiedni zwrot z inwestycji. Sytuacja, w której wydamy 50 000zł, a zarobimy 10 000 stawia pod znakiem zapytania jakość kampanii i dobór kanałów reklamowych. ukryj
Niedawno pojawiło się na polskim rynku e-commerce nowe narzędzie o nazwie ROI Monitor. To właśnie dzięki niemu możemy w prosty sposób zmierzyć efektywność prowadzonej kampanii marketingowej. Po założeniu konta dostajemy możliwość stworzenia w systemie nieograniczonej liczby unikalnych linków, które wykorzystamy przypisując je m.in. malingom, reklamom na różnych stronach internetowych, kampaniom bannerowym na serwisie Y, kampaniom AdWords prowadzonym przez firmę Z, a nawet poszczególnym reklamom czy słowom kluczowym, przez które chcielibyśmy by Internauta do nas dotarł. Czytaj więcej…
ROI Monitor umożliwia analizę skuteczności dowolnej liczby słów kluczowych. Może się więc okazać, że nieopłacalnym przedsięwzięciem jest kampania bannerowym na Onecie, bo przecież Internauci mogą do nas trafić przez tańsze słowa kluczowe w reklamie Adwords. Dane słowo generuje więcej zapytań o naszą ofertę, więcej wypełnionych formularzy, więcej zrealizowanych zamówień, a tym samym większy współczynnik zwrotu z inwestycji.

Dzięki ROI Monitor analiza konwersji jest szybsza. Nie trzeba już analizować kilkudziesięciu systemów statystycznych, logować się do dwudziestu kont PPC, czy analizować dziesiątek raportów, zestawień, czy podsumowań. Mamy to wszystko w jednym, czytelnym miejscu. Zestawienia i raporty dostępne w aplikacji prezentują m.in. liczbę przekierowań, liczbę unikalnych użytkowników, liczbę transakcji bezpośrednich i pośrednich, wartość sprzedaży, zainwestowane środki i zysk.

Dzięki danym z ROI Monitor, w każdej firmie łatwiejsze będzie podjęcie decyzji czy warto inwestować w drogi mailing kosztem rezygnacji z linków sponsorowanych. ukryj


Posiadając wiedzę na temat zysku łatwiej prognozować wydatki miesięczne i rozwój kampanii internetowej. Warto więc zainwestować w zdobycie tej wiedzy!


Skorzystaj ze specjalnej oferty przygotowanej przez sprawdzonych partnerów dla czytelników drogowskaz.com.pl

Zobacz szczegóły oferty

MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl