Szlak Przygody rośnie w siłę

Świętokrzyski Szlak Przygody zyskał już rozpoznawalną markę, prestiżowy certyfikat i ponad siedemdziesięciu partnerów oraz ma ambitne plany na przyszłość. Pierwsze miesiące swojej działalności program zalicza do swoich sukcesów. Jego osiągnięcia i zamierzenia zaprezentowano podczas konferencji „Szlak Przygody – Moc Partnerów”, która w czwartek odbyła się w Kielcach pod patronatem Marszałka Województwa, Adama Jarubasa.

Szlak Przygody, wizytówka województwa świętokrzyskiego, obejmuje 850 km wytyczonych tras, ponad 100 oznakowanych atrakcji i 6 krain tematycznych. Jest to największy tego typu sieciowy produkt turystyczny w Polsce. Szlak ma duże znaczenie dla rozwoju agro- czy ekoturystyki, bo jego atrakcje znajdują się głównie na obszarach wiejskich.

szlak przygody

Szlak oficjalnie rozpoczął działalność w kwietniu 2013 r. Od tego czasu przystąpiło do niego ponad 70 placówek rozrywkowych, edukacyjnych i gastronomicznych, a także liczne obiekty noclegowe takie jak hotele, hostele czy gospodarstwa agroturystyczne. Turyści korzystając z ich usług zbierają punkty, które mogą wymieniać na nagrody i zniżki. Promocja szlaku opiera się na kilkudziesięciu tablicach oraz stronie internetowej.

Świętokrzyski Szlak Przygody zdobył już prestiżowy certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego, przyznany w październiku br. Głównym celem programu od początku jego działania było przyczynianie się do promocji turystyki w województwie świętokrzyskim. Akcja promocyjna Szlaku odbyła się m.in. w Warszawie, na bieżąco także informacje na temat nowości na Szlaku prezentowane są w mediach. Program promowany jest również w mediach społecznościowych.

Pomimo spektakularnych sukcesów organizatorzy Szlaku Przygody nie zamierzają spocząć na laurach. W przyszłym roku będzie wciąż rozwijana sieć jego partnerów. Pojawią się też inne nowości – np. kolejne ścieżki questingowe czy siódma kraina tematyczna w okolicach Sandomierza. – Z nowych ofert będą też mogli korzystać turyści. Dlatego warto zaopatrzyć się w bezpłatną kartę lojalnościową. Taką samą, jaką dziś otrzymał od nas Marszałek Województwa – podsumowuje Piotr Sadłocha.

Źródło: informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl