Rekordowo dobry sezon w Poznaniu

W tegoroczne wakacje Poznań odwiedziło ponad 20% turystów więcej niż roku temu. Te dane dostarczył działający już od ponad roku Poznański Barometr Turystyczny.

Poznański Barometr Turystyczny uruchomiono oficjalnie w czerwcu 2012 r. To projekt Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej oraz Wydawnictwa Miejskiego Posnania, który pozwala poprzez internet na bieżąco monitorować zjawiska turystyczne na terenie aglomeracji poznańskiej. Jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce, dzięki któremu uczestnicy systemy co miesiąc otrzymują dane dotyczące popytu na usługi turystyczne w aglomeracji poznańskiej (hotele, lotnisko, muzea, punkty informacji turystycznej, inne atrakcje biletowane). Dzięki temu znana jest np. struktura narodowościowa turystów, której podporządkowano później nakłady wydawnictw obcojęzycznych.

Wg danych zgromadzonych w Poznańskim Barometrze Turystycznym liczba turystów odwiedzających miejskie punkty informacji turystycznej w lipcu i sierpniu tego roku wzrosła o 26% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Spośród turystów zagranicznych najwięcej było Niemców (16 039 wizyt – wzrost o 9%), Hiszpanów (7 939 wizyt – spadek o 7%) i Brytyjczyków (7 259 – wzrost o 147 %!). Coraz więcej pojawia się także turystów z Rosji i Holandii, którzy nie byli uwzględniani jeszcze w zeszłorocznych statystykach.

Poznan1

– Tak wielu turystów w punktach informacji turystycznej jeszcze nie mieliśmy – mówi Anna Smolarkiewicz, kierownik Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu. – W szczycie sezonu obsługiwaliśmy ponad tysiąc osób dziennie w jednym tylko punkcie na poznańskim Stary Rynku!

Z danych zebranych wśród poznańskich hoteli wynika, że w przeciągu ostatnich 12 miesięcy średnie obłożenie hoteli wzrosło o 10 %. Podczas miesięcy letnich wzrost był jeszcze większy. W lipcu sprzedano 15,5 % więcej noclegów, a w sierpniu aż o 20%!

– Cieszymy się z większej liczby turystów – mówi Jan Mazurczak, Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Sama akcja „Poznań za pół ceny” przyciągnęła w tym roku prawie 100 000 osób! Mamy nadzieję, że będziemy mieli gości jeszcze więcej, szczególnie w czasie wakacji i weekendów, kiedy ceny w Poznaniu są przyjazne, a oferta kulturalna bogata.

Źródło:informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl