10 najciekawszych gdańskich obiektów zdaniem turystów!

Gdańska Organizacja Turystyczna zweryfikowała statystyki pobrań audycji dźwiękowych w aplikacji gdansk4u MOBILE po sezonie 2013.

Dzięki statystykom jesteśmy w stanie określić, które miejsca czy obiekty są najbardziej pożądane przez turystów odwiedzających Gdańsk, a tym samym poprzez specyfikę tych obiektów poznać motywację do odwiedzenia Gdańska – mówi Izabela Koch koordynator projektu gdansk4u MOBILE.

gdańsk 4 u

Statystyki wyłoniły 10 obiektów, które cieszą się największym zainteresowaniem turystów. Są to przede wszystkim zabytki i miejsca historyczne, skłaniające do głębszego poznania i zwiedzenia ich historii, w czym pomagają audycje dźwiękowe. Turysta bezpłatnie i w prosty sposób poznaje w jednym z 3 języków (polskim, angielskim, niemieckim) historię o danym miejscu ubarwioną efektownymi dźwiękami i odgłosami.

Lista 10 obiektów w kolejności od najbardziej odwiedzanych przedstawia się następująco:

1. Westerplatte

2. Bazylika Mariacka

3. Brama Mariacka

4. Twierdza Wisłoujście

5. Brama Straganiarska

6. Kościół św. Katarzyny

7. Muzeum Bursztynu

8. Centralne Muzeum Morskie Żuraw

9. Kaplica Królewska

10. Archikatedra Oliwska/ Droga Królewska

Audycje dźwiękowe można pobrać poprzez zeskanowanie urządzeniem mobilnym kodów OR znajdujących się na tablicach oznaczających 100 obiektów atrakcyjnych turystycznie w Gdańsku.

Tabliczki z kodami QR to część projektu gdansk4u MOBILE – bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne, dostępnej na trzech najpopularniejszych systemach operacyjnych: IOS, Android oraz Windows Phone. Szeroka funkcjonalność aplikacji pomaga turyście, pełniąc rolę przewodnika miejskiego, informatora turystycznej, a także organizatora czasu wolnego, dzięki czemu zwiedzanie Gdańska staje jest nie tylko łatwiejsze, ale i efektywniejsze.

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl