Kraków Business Run – charytatywnie dla Agnieszki

W niedzielę 15 września w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji odbył się charytatywny bieg biznesowy Krakow Business Run 2013. By pomóc Agnieszce, podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, swój udział zgłosiło 2200 osób, czyli 440 pięcioosobowych zespołów, reprezentujących 180 małopolskich firm. Dzięki nim udało się zebrać prawie 200 000 zł. Współorganizatorem biegu jest Radisson Blu .

Krakow Business Run odbył się po raz drugi. Był to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety. Trasę wyznaczoną wokół krakowskich Plant o łącznej długości 19 kilometrów – czyli po 3,8 kilometra dla każdego zawodnika w pięcioosobowej drużynie najszybciej pokonali reprezentanci Uniwersytetu Pedagogicznego, w składzie: Michał Bala, Michał Bujała, Magdalena Przybysz, Kamil Tekiela, Bartosz Karoo. Na pokonanie dystansu wystarczyła im jedna 1 godzina, 7 minut i 23 sekundy. Kolejna okazała się reprezentacja Bieganie.pl, (1 godzina, 8 minut i 28 sekund) oraz drużyna firmy Delphi Poland S.A. (1 godzina, 9 minut 52 sekundy). Za nimi, w pierwszej dziesiątce znalazły się również drużyn zgłoszonych przez firmy: Motorola, Ericpol, Bank BPH, Sabre, Amway oraz Comarch. Łącznie w drugiej edycji krakowskiej sztafety biznesowej wystartowało 180 drużyn, czyli 2200 osób, które razem przebiegły dystans 8360 km. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn zgłoszonych przez Radisson Blu Hotel Kraków, a także drużyny z hotelu Park Inn By Radisson Kraków i Radisson Blu Hotel Wrocław. Radisson Blu Hotel Kraków zapewnił także catering dla 2200 biegaczy, którzy wzięli udział w imprezie.

Krakow Business Run (2)

Dochód z biegu został przeznaczony na rzecz podopiecznej Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty – 25-letniej Agnieszki Harasim, która urodziła się bez nóg. Mimo swojej sytuacji Agnieszka jest niezwykle aktywną, dynamiczną i pozytywnie nastawioną do życia osobą.

Tego samego dnia, w momencie rozpoczęcia biegu, zakończono rywalizację w kategorii charytatywnej biegu. Była to dobrowolna zbiórka dodatkowych środków zorganizowana na rzecz Agnieszki. Łącznie, zgłoszone do biegu drużyny zebrały 60056 zł. Dzięki nim Agnieszka ma szansę na lepsze protezy. Najwięcej, bo aż 6740 zł znalazło się na koncie drużyny Inter Cars S.A. Następna – firma SPCG zebrała 4070 zł, a Veolia – 3925 zł. Środki te trafiły bezpośrednio na konto Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Kwota brutto jaką udało się zebrać z opłat startowych to blisko 130 tys. zł, co razem z dowolnymi wpłatami daje prawie 200 000 zł.

Krakow Business Run jest częścią większej ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się również w Katowicach i Poznaniu. Łącznie w trzech miastach aż 4600 biegaczy wystartowało o tej samej porze, by pomóc pięciu podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. To konkretne osoby – w Krakowie pomoc skierowana dla Agnieszki, która urodziła się bez nóg, w Poznaniu dla Tomka, który uległ wypadkowi samochodowemu i Roberta, który w wyniku choroby stracił nogę, a w Katowicach dla Moniki i Łukasza. Krakow Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run odbywają się według tych samych zasad.

Źródło: informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl