Zmiany w siatce lotów Lotu!

Polskie LOT nie wystąpią we wrześniu do Ministerstwa Skarbu o wypłatę drugiej transzy pomocy publicznej. Jest to możliwe dzięki obiecującym rezultatom konsekwentnie wdrażanego w Spółce Planu Restrukturyzacji. Jednocześnie LOT wprowadził właśnie do systemów rezerwacyjnych rozkład lotów na sezon zimowy 2013/2014. Jest on zgodny z Planem Restrukturyzacji, złożonym przez Ministerstwo Skarbu w Komisji Europejskiej.

W ostatnich miesiącach LOT wprowadził kilka nowych usług dla pasażerów, a także nowy standard obsługi na lotach europejskich. Poszerzone zostały kanały dystrybucji – poprzez wprowadzenie mobilnej wersji www.lot.com oraz aplikacji na smartfony i tablety. To tylko niewielka część działań, które mają pomóc w realizacji ambitnego Planu. Zgodnie z jego założeniami Spółka uzyska trwałą rentowność począwszy od 2015 roku.

lot

Jednym z konsekwentnie realizowanych działań restrukturyzacyjnych jest m.in. wprowadzana od końca października siatka połączeń na sezon zimowy. Jest ona wynikiem koniecznej kompensacji, która jest zapisana w Planie Restrukturyzacji i wymagana przez Komisję Europejską. W ramach zaplanowanych zmian, od początku sezonu zimowego 2013 zostaną zawieszone kierunki z Warszawy do Bydgoszczy, Rzymu i Stuttgartu. W najbliższych miesiącach pasażerowie nie znajdą także w siatce rejsów do Bejrutu, Kairu i Nicei, które są kierunkami sezonowymi. Jednocześnie, podobnie jak w ubiegłym sezonie zimowym, zostanie zawieszone połączenie „na nocowanie” z Warszawy do Sztokholmu. Oznacza to, że do stolicy Szwecji będą dwa, a nie trzy rejsy dziennie.

Polski przewoźnik podjął również decyzję o wstrzymaniu lotów z Warszawy do Zurychu, Helsinek i Dusseldorfu. Kierunki te nie generowały wystarczającego ruchu transferowego na inne rejsy LOT-u z Warszawy, zwłaszcza te dalekiego zasięgu, kluczowe w strategii firmy.

Ponieważ LOT zgodnie z założeniami stawia na rozbudowę swojego hub’u w Warszawie, mniej będzie też rejsów z polskich portów regionalnych. Zimą 2013 samoloty LOT-u nie będą latać z Krakowa do Frankfurtu, z Poznania do Monachium oraz z Katowic do Monachium.

Jednocześnie utrzymane zostaną w nadchodzącym sezonie zimowym rejsy z Warszawy do Erewanu, Aten i Belgradu. Belgrad, jeden z mocniejszych kierunków tranzytowych w siatce polskiego przewoźnika, nadal będzie wspierać przepływ pasażerów tranzytowych w dalszej ich podróży do Ameryki Północnej lub innych europejskich portów. Natomiast Ateny pozostaną w rozkładzie lotów ze względu na objęcie przez Grecję Prezydencji w Unii Europejskiej, która rozpocznie się 1 stycznia 2014 roku.

Źródło: informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl