Zimowe szaleństwo w Salzburgu z Eurolotem!

Już co drugi Polak jeżdżący za granicę, zainteresowany jest aktywnym wypoczynkiem zimą i uprawianiem sportów na śniegu! Jedną z najchętniej wybieranych przez naszych rodaków destynacji, gdy na zewnątrz biało i mroźnie, jest austriacki Salzburg, albowiem rodzinne miasto Mozarta nie tylko olśniewa widokami i czaruje klimatem, ale również przyciąga ośnieżonymi stokami i świetnie przygotowanymi trasami narciarskimi! Można zatem stwierdzić, że Ziemia Salzburska to prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa, gdyż zimą Austria daje się poznać zwłaszcza jako kraina wiecznego śniegu i właśnie dlatego to tu na przełomie roku najmocniej kwitnie narciarska turystyka.

_N4G4258

Dla miłośników sportów zimowych mamy więc świetną informację, albowiem już od 1 grudnia, czyli za niespełna dwa tygodnie podróż z Polski do Austrii zajmie jedynie dwie godziny. Wszystko za sprawą bezpośrednich połączeń linii lotniczych Eurolot, które wraz z początkiem grudnia uruchamiają nowe rejsy z Warszawy i Gdańska do Salzburga.

Salzburg jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez narciarzy i snowboardzistów regionów w Europie. Z roku na rok na aktywny wypoczynek zimą decyduje się tu także coraz więcej Polaków. Od 2005 roku ruch turystyczny z Polski do Austrii stale rośnie, a narciarski szczyt przypada na styczeń, luty i marzec.

_N4G4790

– Jak pokazują statystyki co drugi Polak jeżdżący za granicę zainteresowany jest aktywnym wypoczynkiem zimą i uprawianiem sportów na śniegu. Co piąty Polak wyjeżdżający za granicę był lub planuje podróż do Austrii, która z racji bogatej narciarskiej oferty jest dla nas atrakcyjniejsza właśnie zimą niż latem. Wedle danych departamentów turystycznych Ziemi Salzburskiej w ciągu ostatnich 10 lat zwiększyła się liczba przyjazdów, jak i noclegów polskich turystów w tym regionie. Tendencja jest przy tym wzrostowa, gdyż na następne trzy lata Austria ma być dla Polaków narciarskim kierunkiem numer jeden. Tym bardziej cieszę się, że już od 1 grudnia możemy zaproponować planującym urlop bezpośrednie – a co najważniejsze szybkie i atrakcyjne cenowo – lotnicze połączenie z Salzburgiemmówi Mariusz Dąbrowski, prezes zarządu Eurolot SA.

Nowe rejsy odbywać się będą w każdą sobotę od 1 grudnia do końca sezonu, czyli do 30 marca 2012 roku. Kolejną wartą uwagi informacją jest fakt, że połączenia obsługiwane będą przez super-nowoczesne 78 miejscowe samoloty typu Bombardier Q400 NextGen. Kusić mają również ceny, bowiem wciąż dostępne są bilety po 199 zł, a dzieci do 2. roku życia podróżują z Eurolotem bezpłatnie. Młodzież do 18-go roku życia może natomiast liczyć na 50%-ową zniżkę.

Eurolot_bombardier_Q400_NextGen

Dlaczego warto skorzystać z tej oferty?

Ośrodki Ziemi Salzburskiej od dawna zajmują czołowe miejsce wśród renomowanych terenów narciarskich na świecie. Na turystów czeka tu 100 zimowych kurortów i 2000 km narciarskich tras. Piękne krajobrazy, malownicze miejscowości, niewielka odległość od lotnisk do sportowych regionów, możliwość relaksu, dobra kuchnia i wysoki standard kurortów, to główne atuty skłaniające Polaków do wyjazdów do Salzburga. Urlop w Austrii kojarzymy jako aktywny fizycznie, pełen wrażeń, jednocześnie tradycyjny i przyjazny rodzinom. Blisko 80 proc. wyjeżdżających chce mieć też pewność ośnieżonych stoków i nowoczesnej infrastruktury, co gwarantują tamtejsze ośrodki.

Z kolei wprowadzana od początku grudnia oferta Eurolotu daje szansę na dotarcie do Salzburga z Warszawy lub Gdańska w niecałe dwie godziny, co z pewnością uatrakcyjnia i tak bogatą ofertę turystyczną regionu.

Winter Shoots (19)

Potwierdza to również Leo Bauernberger, prezes SalzburgerLand Tourismus GmbH, który cieszy się z powstania nowego połączenia lotniczego linii Eurolot. – Polska jest dla Ziemi Salzburskiej drugim co do ważności zimowym rynkiem Europy Środkowej i Wschodniej, z roczną liczbą noclegów ok. 264 tysięcy. Dzięki bezpośrednim połączeniom lotniczym w każdą sobotę z Warszawy i Gdańska do Salzburga turyści zyskają możliwość szybkiej i wygodnej podróży do salzburskich ośrodków narciarskich – mówi Leo Bauernberger. Ziemia Salzburska jest dla polskich turystów jednym z najbardziej ulubionych regionów wypoczynkowych w Austrii. Aby utwierdzić tę pozycję i stworzyć nowe, atrakcyjne możliwości dojazdu, SLTG, Zell am See-Kaprun Tourismus, miasto Salzburg i Salzburski Port Lotniczy planują w przyszłości realizowanie szeregu kroków marketingowych i komunikacyjnych.MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl