Amadeus uruchamia nowy „aneks energii” w swoim centrum danych w Erding

null

Firma , wiodący partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, ogłosiła otwarcie nowego „aneksu energii” w obrębie istniejącego centrum globalnego przetwarzania danych w Erding koło Monachium w Niemczech.

Budowa nowego pawilonu, który działa jako rozszerzenie oryginalnej struktury 24-letniego budynku, została zlecona przez firmę Amadeus w związku z ostatnim wzrostem działalności handlowej przedsiębiorstwa. Wynika to z zawarcia szeregu nowych, istotnych umów z klientami oraz migracji związanych z nowymi technologiami dla linii lotniczych, a także wprowadzenia portfolio usług Amadeus dla nowego biznesu, który obejmuje sektory kolei, hoteli, a ostatnio – IT dla portów lotniczych.

Sam aneks posiada dwa poziomy zawierające dwa oddzielne elementy – zasilania i chłodzenia – co zwiększy w przybliżeniu dwukrotnie całkowitą moc centrum danych i jego możliwość chłodzenia. Mając to na uwadze, aneks jest miejscem ulokowania trzech nowych wolnostojących generatorów UPS, zasilanych dieslem, oraz dwóch nowych maszyn chłodzących. Ponadto, rozbudowa centrum ma na celu ułatwienie bardziej efektywnego procesu chłodzenia w całym obiekcie, co przełoży się na wzrost globalnych operacji i przetwarzania danych.

– W ostatnich latach firma Amadeus zaobserwowała kolosalny wzrost w swojej działalności IT dla linii lotniczych, zdobywając nowych klientów z całego świata dla rozwiązania Altéa. Ponadto, w związku z uruchomieniem portfolio usług Amadeus dla nowego biznesu zdawaliśmy sobie sprawę, że rozsądnym rozwiązaniem będzie podjęcie działań w celu zintensyfikowania wzrostu i inwestowania nie tylko w nowy sprzęt, ale także w infrastrukturę do jego skutecznego utrzymywania – komentuje Eberhard Haag, Executive Vice President, Global Operations, Amadeus. – Chcemy także przygotować grunt dla przyszłych innowacji w zakresie nowych produktów i usług. Podobnie jak inne firmy mamy również świadomość emitowanego przez nas dwutlenku węgla, oraz wynikającej z tego dalszej odpowiedzialności zarówno wobec przemysłu, jak i środowiska w bardziej ogólnym ujęciu. Zgodnie z tym, nowy pawilon zapewni konkretne korzyści dla środowiska, a nasze procesy energetyczne i procedury chłodzenia staną się jeszcze bardziej wydajne – dodaje.

Amadeus oczekuje, że nowy aneks będzie funkcjonował około dziesięciu lat i wesprze istniejącą strategię firmy w zakresie wirtualizacji pamięci masowej, serwerów i aplikacji oraz technologii cloud computing w odpowiednich przypadkach.

Centrum przetwarzania danych firmy Amadeus jest jednym z największych cywilnych centrów w Europie. Zostało ono nagrodzone prestiżowym certyfikatem „Energooszczędne Przedsiębiorstwo” przez międzynarodową organizację TÜV Süd w 2010 roku. Aby zobaczyć infografikę ze szczegółowym opisem działalności centrum danych w Erding, należy wejść na www.amadeus.com/blog/17/10/the-amadeus-data-centre-in-numbers-infographic/

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl