Trenitalia i Amadeus podpisują globalną umowę dystrybucyjną

null

Firma , wiodący partner technologiczny i dostawca usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej, oraz Trenitalia, wydział transportu Italian FS Group, poinformowały dziś o zawarciu umowy partnerskiej, która pozwoli na dystrybucję oferty Trenitalia poprzez wszystkie kanały .

Biura podróży na całym świecie zyskają możliwość rezerwowania biletów zarówno na pociągi szybkiej kolei Frecce Alta Velocità (a więc Frecciarossa oraz Frecciargento), jak i pociągi Frecciabianca poprzez istniejące kanały sprzedaży i globalny system dystrybucyjny Amadeus, który obejmuje 91 000 punktów sprzedaży na całym świecie. Pozostałe średnio- i długodystansowe trasy Trenitalii także będą dostępne w najbliższym czasie.

Dzięki porozumieniu Trenitalia będzie mogła dotrzeć do nowych segmentów rynku, jednocześnie rozszerzając dystrybucję swojej oferty poza tradycyjne kanały i zwiększając swoją obecność na tak strategicznych rynkach jak Europa Środkowa, Ameryka Północna i Azja. To innowacyjne rozwiązanie ułatwi i uelastyczni wybór i rezerwację biletów kolejowych przez biura podróży, a w efekcie zapewni klientom Trenitalii wygodną rezerwację i obsługę połączenia, w pełni dostosowaną do potrzeb nowoczesnych turystów.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez Amadeus do 2020 roku szybka kolej będzie środkiem transportu najczęściej wykorzystywanym w podróżach służbowych oraz wyjazdach w granicach europejskich, a liczba jej pasażerów w skali globalnej wzrośnie do 330 milionów. W ostatnich latach liczba osób korzystających z szybkiej kolei Trenitalia AV gwałtownie powiększyła się, osiągając poziom 25 milionów w 2011 roku. W całej Europie nastąpił rozwój w zakresie podróżowania koleją, która jest obecnie uznawana za ważną alternatywę dla transportu lotniczego.

W ramach umowy biura podróży korzystające z Amadeus Selling Platform uzyskają ustandaryzowany dostęp do usług Trenitalii, zarówno przez rozwiązanie do wyszukiwania lotów i podróży koleją – FlyByRail, jak też poprzez narzędzie do dokonywania rezerwacji kolejowych – Rail Agent Track, zaprojektowane specjalnie dla usług kolejowych. Dzięki temu zarówno biura podróży, jak i turyści będą mogli znacznie łatwiej i efektywniej porównywać usługi Trenitalia z lotami dostępnymi na tej samej trasie. W ten sposób podróżni zyskają większy wybór i przejrzystość opcji, zaś praca agentów stanie się jednocześnie bardziej efektywna.

„Naszym celem jest stworzenie wielokanałowej platformy dystrybucyjnej dla kolei. Cieszymy się z nawiązania współpracy z operatorem Trenitalia. To bardzo ważny moment dla europejskiego sektora kolejowego, gdyż rozszerza on swoją sieć i przyciąga nowych pasażerów dzięki oferowanym korzyściom płynącym z podróżowania koleją. Kluczem do sukcesu jest dostarczenie dostępu i możliwości powszechne obecnych w sektorze lotniczym, dlatego międzynarodowa dystrybucja jest dziś tak ważna dla kolei. Dostępność zasobów Trenitalii w wielu kanałach i dostarczanie klientom bardziej zaawansowanej obsługi pomoże wesprzeć globalny rozwój firmy” – powiedział Thomas Drexler, Dyrektor Amadeus Rail.

„Wiele osób zgodzi się ze mną, że szybka kolej jest największą innowacją we Włoszech w pierwszej połowie nowego tysiąclecia. Dzięki naszym usługom kolejowym Frecce AV staliśmy się pionierami tej rewolucji, osiągając coraz doskonalsze efekty, z czego jesteśmy bardzo dumni, choć jednocześnie mamy świadomość, że należy jeszcze wiele zrobić w tym zakresie. Chcemy wykraczać poza te osiągnięcia i nieustannie poszukiwać nowych wyzwań. Istotnie, umowa z firmą Amadeus doskonale wpisuje się w tę strategię. W końcu naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie branży turystycznej na kluczowych rynkach z całego świata efektywnego i szybkiego dostępu do naszej oferty, umożliwiając sprzedaż produktów Trenitalia oraz popularyzowanie sieci kolejowej w całym kraju” – skomentował Vincenzo Soprano, Dyrektor Zarządzający Trenitalia.

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl