Po raz 3. brązowy medal dla Gdańska!

Zarówno w danych statystycznych publikowanych przez International Congress & Convention Association (ICCA), Poland Convention Bureau (PCB) jak i Union of International Associations (UIA) Gdańsk znalazł sie na 3 miejscu po Warszawie i Krakowie pod względem ilości spotkań stowarzyszeń organizowanych w danym mieście.

W opublikowanym w czerwcu 2012 roku międzynarodowym Raporcie Union of International Associations Meetings Statistic Report, Polska z wynikiem 114 spotkań zajęła wysokie 23 miejsce, co stanowi 54% wzrost w porównaniu z rokiem 2010!

UIA

UIA w swoich statystykach zbiera spotkania spełniające następujące kryteria:
– Spotkania międzynarodowych stowarzyszeń zawartych w bazie UIA,
– Inne spotkania międzynarodowe trwające minimum 2/3 dni z udziałem minimum 250/300 uczestników o pięciu różnych narodowościach, z których 40% nie pochodzi z kraju gospodarza.

W Gdańsku w 2011r. odbyło się 12 takich spotkań. Inne polskie miasta ujęte w Raporcie UIA to m.in.:
– Warszawa – 40
– Kraków – 30
– Wrocław – 7
– Poznań – 6.

Union of International Associations (UIA) jest organizacją, która zajmuje się badaniem wielkości przemysłu spotkań w kontekście spotkań międzynarodowych stowarzyszeń. W ramach działań UIA znajduje się także publikowanie kalendarza konferencji oraz bazy danych stowarzyszeń.

Członkami Union of International Associations zostać mogą organizacje, fundacje, firmy lub osoby indywidualne zainteresowane jej działaniami i celami oraz wpieraniem i uczestnictwem w nich. Ponadto, co roku na Generalnym Zgromadzeniu wybieranych jest 250 najbardziej aktywnych indywidualnych członków. Nadając to międzynarodowe wyróżnienie podkreśla się ich zaangażowanie w długotrwałą aktywność międzynarodową.

Dane statystyczne Union of International Associations (UIA) potwierdzają skuteczność działań promocyjnych Gdańsk Convention Bureau. Głównym celem gdańskiego biura jest pozyskanie jak największej ilości spotkań biznesowych do Gdańska i Regionu.

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl