Po Poznaniu z przewodnikiem za darmo!

Od początku czerwca, tuż przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012 przewodnicy miejscy z grupy PoPoznaniu.pl zaproponują gościom i mieszkańcom miasta nową atrakcję turystyczną. W każdy weekend poprowadzą półtoragodzinne bezpłatne wycieczki, podczas których będzie można zwiedzić poznański Stary Rynek i jego okolice.

– Mamy nadzieję, że pomysł chwyci także w Poznaniu. Wiemy, że w wielu europejskich miastach okazał się sukcesem – mówi Piotr Ciesielski z grupy przewodników PoPoznaniu.pl. Inicjatorzy pomysłu podkreślają, że propozycja jest skierowana do osób, które w innych okolicznościach nie skorzystałyby z usług przewodnika. Czas wycieczki został tak dobrany, by mógł w niej uczestniczyć nawet turysta, który w Poznaniu spędza tylko kilka godzin. Jeśli ktoś będzie chciał poznać miasto dokładniej, wycieczka będzie dobrym wprowadzeniem i będzie mógł kontynuować zwiedzanie samodzielnie lub skorzystać z regularnej oferty przewodników.

popoznaniu_fot_1

Do spacerującej grupy można dołączyć w dowolnym momencie, nie trzeba się wcześniej rejestrować ani zgłaszać. – Czekamy na indywidualnych turystów, rodziny, grupy przyjaciół – tych, którzy chcieliby pospacerować po Poznaniu z przewodnikiem. Chcemy pokazać, że opieka profesjonalnego przewodnika to nie tylko przywilej dużych, zorganizowanych grup – mówi Piotr Ciesielski.

Młodym przewodnikom zależy również na dotarciu do coraz liczniejszych turystów zza granicy. Dlatego wycieczki będą prowadzone także w języku angielskim, a ulotki z ofertą będzie można znaleźć w wielu poznańskim hostelach.

Przewodnicy nie są opłacani, a projekt nie jest finansowany przez żadną instytucję ani sponsora. – Dlatego będzie nam bardzo miło, jeśli uczestnicy spaceru zechcą wynagrodzić przewodnika napiwkiem – wyjaśnia Piotr Ciesielski. – Jeśli oczywiście będą zadowoleni i uznają to za stosowne. – dodaje ze śmiechem.

Wszyscy oprowadzający są licencjonowanymi przewodnikami. Grupę PoPoznaniu.pl tworzą młodzi, energiczni ludzie, dla których pokazywanie Poznania przyjezdnym jest prawdziwą pasją. Są wśród nich geografowie, etnologowie, kulturoznawcy i oczywiście absolwenci turystyki i rekreacji.

Wycieczki będą się odbywać w każdy weekend od początku czerwca do końca lipca, zaraz po koziołkach, czyli o 12:15. Przewodnik będzie czekał przy wejściu do ratusza. Będzie go można rozpoznać po trzymanej przez niego tablicy informacyjnej. W soboty będą się odbywać wycieczki w języku angielskim, a w niedziele po polsku.

Źródło: Informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl