Travelport finalizuje przejęcie Sprice.com

, jeden z wiodących na świecie dostawców systemów globalnej dystrybucji (), ogłosił dzisiaj, że zakończył proces przejęcia Sprice Pte. Ltd., singapurskiej firmy, która posiada w swym portfelu własnościowym i zarządza wyszukiwarką turystyczną i hotelową Sprice.com (http://www.sprice.com). Warunki przejęcia nie zostały ujawnione.

W wyniku transakcji Travelport znacząco rozszerzy swoją ofertę dla segmentu hotelowego, zapewniając agentom współpracującym z platformami i dostęp do produktów Sprice obejmujących ponad 240 t ys. międzynarodowych hoteli, jak również wszechstronny przegląd opisów hoteli, opcje usług sprzedażowych i merchandisingowych oraz narzędzia służące porównywaniu ofert. Travelport będzie także wykorzystywać sprawdzoną technologię wyszukiwania Sprice w celu usprawnienia swych kanałów GDS, zapewniając współpracującym z firmą biurom podróży bogatszą i bardziej zróżnicowaną ofertę produktów i usług dla rynku podróżniczego.

„Wraz z firmą Sprice Travelport nabył, po pierwsze, wysoce innowacyjną, sprawdzoną platformę technologiczną, która synergistycznie współgra z naszą działalnością biznesową GDS, co umożliwi nam dostarczenie i rozprowadzenie bogatszej oferty produktowej, a po drugie – dobrze ugruntowany, ekscytujący wachlarz opcji hotelowych oraz narzędzi porównawczych, które znacznie wzbogacą naszą ofertę usł ug rynku hotelarskiego”, powiedział Gordon Wilson, wiceprezes zarządu Travelport, i prezes i dyrektor generalny Travelport GDS. „Wraz z tymi znaczącymi aktywami przybywa kapitał intelektualny zespołu Sprice – grupa bardzo zdolnych, utalentowanych menadżerów, których z ogromnym zadowoleniem witamy w naszej firmie”.

Nabycie Sprice jest zgodne ze strategią Travelport polegającą na szybkim rozszerzeniu dostępności treści rynku hotelarskiego dla współpracujących z Travelport biur podróży. Dzięki tej transakcji Travelport zamierza zaoferować swoim klientom agencyjnym znacząco bogatszy wachlarz opcji hotelowych wraz ze wspomagającymi funkcjonalnościami narzędzi porównawczych, a także dostarczyć platformę technologiczną udostępniającą nowe treści, takie jak, na przykład, dane o parkingach, imprezach oraz atrakcjach turystycznych i restauracjach.
Firma Sprice, zało ona w czerwcu 2006 r., oferuje klientom szeroki dostęp do unikalnych treści w Europie i Azji oraz zapewnia dostawcom rynku turystycznego tanie, efektywne kanały dystrybucji ich produktów i usług.

Wszystkie aspekty Sprice: know-how firmy, jej relacje biznesowe, platforma technologiczna i obecność na rynku, zwłaszcza w Europie i Azji, znakomicie pasują do wizji Travelport opisującej wiodącą w branży treść oferty produktowej rynku hotelarskiego. Wykorzystując zasoby technologiczne Sprice, Travelport spodziewa się przyspieszyć dostępność bogatszej oferty segmentu hotelowego w Travelport Universal Desktop, osiągalnego przez Universal API, którego data wprowadzenia do obrotu handlowego została wyznaczona na początek drugiej połowy bieżącego roku. W ten sposób Travelport otwiera nowe możliwości dla tych dostawców usług turystycznych, którzy zazwyczaj nie rozważają dystrybucji bezpośrednio za pośrednictwem kanałów GDS, udostępniając swe zasoby agentom współpracującym z systemami GDS.

W wyniku tego przejęcia Travelport spodziewa się, że będzie w stanie rozszerzyć zakres opcji dostępnych dla agentów, dostawców i ich wspólnych klientów. Oprócz istniejących kanałów Travelport, bieżąca, skierowana bezpośrednio do klienta, oferta Sprice dostarczy Travelport cenne informacje odnośnie zachowań konsumenckich (rezerwacyjnych i zakupowych) na rynku podróżniczym.
„Jesteśmy podekscytowani dołączeniem do Travelport”, powiedział Jerome Thil, współzałożyciel i CEO Sprice. „Połączenie technologii meta-wyszukiwarek Sprice i potężnych kompetencji przetwarzanie transakcji Travelport GDS stwarza ogromną synergię i potencjał dla dalszych możliwości rozwoju i innowacji, wytyczając przed nami nową, ciekawą drogę”.

Sprice, z siedzibą w Singapurze, posiada także biuro w Strasburgu we Francji. Wszystkim osiemnastu pracownikom firmy Sprice zostały zaproponowane rozszerzone oferty zatrudnienia w Travelport. Sprice będzie zarządzane w Travelport w ramach zespołu Consumer and New Ventures [grupa ds. konsumentów i nowych przedsięwzięć], którego zawiązanie niedawno ogłoszono.
Sprice była wcześniej wspierana przez dwie wiodące firmy venture capital: Sofinnova Partnerzy i Walden International. Podczas transakcji przejęcia doradcą strony sprzedającej był Quilvest Banque Privée.
Olivier Sichel, partner Sofinnova Partners, powiedział: „Od 2006 roku Sofinnova wspiera zespół Sprice w procesie rozwoju firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że technologia Sprice została uznana przez tak znaczącą, renomowaną grupę jak Travelport”.

Źródło: informacja prasowaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl