Travelport GDS osiągnął 11. pozycję wśród 500 najbardziej innowacyjnych firm technologicznych według InformationWeek

, dostawca rozwiązań technologicznych dla globalnej branży turystycznej ogłosił, że znalazł się na 11. miejscu w zestawieniu InformationWeek 500 za rok 2009. Jest to coroczna lista 500 najbardziej innowacyjnych użytkowników technologii biznesowych. Jest to najwyższa pozycja, jaką Travelport osiągnął w okresie czterech lat, od kiedy jest umieszczany na tej prestiżowej liście.

„Jest to wielki zaszczyt dla Travelport GDS, że ponownie został uwzględniony w zestawieniu InformationWeek 500, zwłaszcza, że w 2009 roku został umieszczony na 11. pozycji”, powiedział David Lauderdale, dyrektor naczelny ds. technologii, Travelport GDS. „Dążeniem zespołu IT w Travelport GDS jest wykorzystanie technologii w celu poprawy wydajności, zwiększenia produktywności i dochodów oraz stworzenia przewagi konkurencyjnej dla naszych klientów. Uznanie ze strony InformationWeek jest najnowszym świadectwem fantastycznych wyników osiągniętych przez zespół IT Travelport GDS. Codziennie przetwarzamy nadzwyczajną liczbę 1,5 miliarda operacji”.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy umieszczeni w prestiżowym zestawieniu InformationWeek 500 za rok 2009, i udzieliliśmy już globalnemu zespołowi Operacji Technicznych pochwały za wyróżniające się operacje i przedsięwzięcia. Ten ranking podkreśla zaangażowanie Travelport GDS w działania prowadzące do zapewnienia naszym klientom szerokiego dostępu do treści, usług wnoszących wartość dodaną, które przyczynią się do wzrostu dochodów i poprawy efektywności dzięki najbardziej wydajnej platformie handlowej w branży turystycznej”, dodał Lauderdale.

Travelport GDS zyskał uznanie za innowacyjne wykorzystanie technologii w dziedzinie migracji danych z ośrodka Denver Data Center do Atlanty. Zespół operacji technicznych sprostał wyzwaniom przez wprowadzanie nowych technologii. Wspaniałe wyniki osiągnął dzięki pionierskiemu wykorzystaniu technologii równorzędnej w celu migracji ponad jednego petabajta danych o krytycznym znaczeniu. Podczas przełączenia w ramach procesu migracji zostały przeniesione dane dla trzech różnych środowisk mainframe oraz 600 serwerów, zmieniono ponad 60 000 tablic routingu urządzeń sieciowych oraz przeniesiono do Atlanty 45 mln rezerwacji turystycznych przy minimalnej przerwie w świadczeniu usług.

Wyniki migracji centrum danych przerosły oczekiwania. Urządzenia działają szybciej i w przypadku najważniejszych aplikacji klienci zgłaszają 50-procentową poprawę czasu reakcji. Dzięki migracji Travelport wprowadził rozwiązania technologiczne znacząco ulepszające jego infrastrukturę techniczną, zapewniając znaczne oszczędności kosztów, poprawę niezawodności operacji globalnych i zmniejszenie obciążeń środowiska naturalnego w ramach zaangażowania w Green Initiative.

InformationWeek identyfikuje i nagradza najbardziej innowacyjnych użytkowników technologii informatycznych umieszczając ich na corocznej liście 500 firm, w tym roku już 21. z kolei, oraz śledzi technologie, strategie, inwestycje, jak również praktyki administracyjne najbardziej znanych firm amerykańskich. Ranking InformationWeek 500 jest unikalny wśród innych zestawień korporacyjnych, gdyż zwraca uwagę na potęgę innowacji w technologii informatycznej, a nie tylko określenie największych firm IT.

Więcej informacji na temat InformationWeek 500 znajduje się na stronie internetowej informationweek.com/iw500.MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl