Amadeus promuje ideę Greentravelling i wspiera przedsięwzięcie Technologie dla klimatu

null, dostawca technologii i rozwiązań dystrybucyjnych dla branży turystycznej, promuje ekologiczne podróżowanie oraz miejsca, gdzie bliskość z naturą pozwoli zapomnieć o całym świecie. W ramach przedsięwzięcia Technologie dla klimatu, Polska prezentuje inicjatywę Greentravelling.

Wybierając określony rodzaj środka transportu w podróży bezpośrednio wpływamy na otaczające nas środowisko naturalne. Mając to na uwadze, firma Amadeus konstruuje swoje rozwiązania i technologie tak by dać podróżującym wybór, a przede wszystkim umożliwić ekologiczne podróżowanie – mówi Ireneusz Marganiec, prezes Amadeus Polska. – Już od dawna promujemyi wskazujemy alternatywne możliwości podróżowania, i tak na przykład na jednym ekranie z wynikami wyszukiwania połączeń użytkownik systemu Amadeus widzi połaczenia lotnicze oraz alternatywne połączenia kolejowe – dodaje.

Ponadto na mocy porozumienia z miedzynarodową organizacją ICAO (The International Civil Aviation Organisation, UN) firma Amadeus udostępnia swoim klientom kalkulator emisji CO2 – Carbon Emissions Calculator, umożliwiający estymację emisji CO2 w trakcie podróży i jej bezpośredni wpływ na środowisko naturalne w odniesieniu do jednego podróżującego. Dane z kalkulatora zostaną w pełni zintegrowane z platformą Amadeus do końca 2010 roku.Każdego dnia w systemie Amadeus dokonywanych jest ponad milion rezerwacji lotniczych. Jesteśmy świadomi ogromnej odpowiedzialności z tym związanej i dlatego chcemy rzetelnie informować naszych klientów o wpływie podróży na środowisko przyrodnicze, jak też wskazywać inne alternatywne formy podróży – mówi Ireneusz Marganiec. – Dlatego też chętnie przyłączyliśmy się do przedsięwzięcia Technologie dla klimatu, gdzie zaprezentujemy naszą inicjatywę o nazwie Greentravelling – dodaje.

Kampania Greentravelling Amadeus pozwala zapoznać się ze sposobami ekologicznego podróżowania i ciekawymi, ‘zielonymi’ miejscami. Adresowana jest do wszystkich podróżujących, a szczególnie do tych najmłodszych – dzieci i młodzieży. W trakcie wystawy Technologie dla klimatu, prezentującej najnowsze technologie projektowane z troską o środowisko, na stoisku firmy Amadeus można zapoznać się z ekologicznymi aspektami podróżowania oraz uczestniczyć w tworzeniu interaktywnej mapy świata, na której zanaczone i opisane zostaną ‘zielone’ miejsca warte odwiedzenia. Ponadto konsultanci firmy opowiedzą i pomogą zrozumieć sens ekologicznego podróżowania, a najmłodsi podróżnicy mogą wziąć udział w licznych konkursach i quizach.

Wszelkie informacje na temat ekologicznego podróżowania umieszczono ponadto na specjalnie utworzonej przez Amadeus stronie www.greentravelling.pl, gdzie zbierane będą wpisy i opinie o ekologicznych podróżach.

Chcemy zachęcić młodzież do podzielenia się swoimi doświadczeniami w zakresie podróżowania, a także wskazania ciekawych ekologicznie miejsc na ziemi. Mamy nadzieję rozpocząć w ten sposób dyskusję o ekologicznym aspekcie podróżowania – mówi Katarzyna Wachelka, Marketing Communication Executive w Amadeus Polska. – Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i aktywnego przyłączenia się do akcji Greentravelling. Dwa najciekawsze wpisy na stronie www.greentravelling.pl zostaną nagrodzone iPodami – dodaje.

Chętnych do zapoznania się z ideą Greentravelling zapraszamy w dniach 21 października – 2 listopada do odwiedzenia wystawy Technologie dla klimatu w Złotych Tarasach i stoiska Amadeus (taras, I piętro). Zapraszamy również do logowania się na stronę www.greentravelling.pl, gdzie można podzielić się z swoimi spostrzeżeniami i opisami zielonych miejsc wartych odwiedzenia, zaznaczając je na mapie świata!MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl