Gdańsk dla tych, co myślą o powrocie…

Czy polscy emigranci z Londynu i innych miast brytyjskich rozważają Gdańsk jako cel swojego powrotu do Polski? Frekwencja oraz liczba gości spoza Gdańska obecnych na wrześniowej prezentacji miasta w Londynie sugerują, że zdecydowanie tak!

Gdańsk był siódmym polskim miastem prezentowanym przedstawicielom młodej polskiej emigracji w ramach projektu „12 Miast: Wracać? Ale dokąd? – porozmawiajmy o konkretach”. Projekt przedstawiający możliwości życia i rozwoju zawodowego na polskim gruncie powstał dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Młodej Polonii w Wielkiej Brytanii – Poland Street.

W czasie swojej prezentacji 19 września Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wyjaśniał dlaczego Gdańsk w badaniach społecznych typowany jest jako najlepszy w Polsce pod względem jakości życia. Oprócz informacji o zmianach zachodzących w wizerunku i funkcjonowaniu miasta dzięki unijnym dotacjom oraz znaczeniu organizacji EURO 2012 dla rozwoju gospodarki, wspomniał o poziomie życia mieszkańców, wysokości zarobków i lokalnych możliwościach inwestycyjnych, które przyczyniają się do tego, że Gdańsk stał się jedną z najszybciej rozwijających się polskich metropolii.

Przedstawicielka międzynarodowej agencji headhunterskiej, zaprezentowała, widzianą oczami pracodawców, sytuację na lokalnym rynku pracy. Mimo kryzysu, poziom bezrobocia od poczatku 2009 roku tylko nieznacznie się podniósł. Firmy, zwłaszcza te, które rozpoczęły niedawno działalność na pomorskim rynku, po zimowym okresie zastoju, wznowiły procesy rekrutacyjne. Zdaniem Agaty Szczepanik, kierującej biurem Adecco w Gdańsku, emigranci – dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz praktycznej znajomości języków obcych – mają w tych procesach duże szanse na znalezienie atrakcyjnego miejsca pracy. Po takich słowach zachęty wielu uczestników spotkania wykorzystało okazję, aby w przerwie i po zakończeniu części oficjalnej – przekazać swoje CV, a także zadać dodatkowe pytania na temat bieżących ofert pracy.

27813_big

Z dużym zainteresowaniem obecnych na spotkaniu gości spotkała się połączona prezentacja narzędzi wsparcia jakie w mieście oferowane jest poczatkującym przedsiębiorcom przygotowana przez Małgorzatę Jasnoch, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości oraz Ewę Miłek kierującą Gdańskim Centrum Obsługi Przedsiębiorcy.

Na wiele głosów przekonywano zgromadzonych, że miasto jest atrakcyjne nie tylko dla pracowników, ale i pracodawców. Przedstawiciel branży budowlanej – Sergiusz Gniadecki, prezes spółki Allcon przekonywał, że lokalny rynek budowlany to nie tylko mieszkania na każdą kieszeń, ale także nowe miejsca pracy w coraz liczniejszych nowoczesnych obiektach komercyjnych, które coraz częściej wynajmują na swoje potrzeby wielkie korporacje międzynarodowe.

W trakcie ponad 3-godzinnego spotkania był także czas na prezentację gdańskiej i metropolitarnej oferty kulturalnej, sportowej i rozrywkowej.

Przekazana w ciekawy i syntetyczny sposób wiedza na temat realnych możliwości zatrudnienia i osiedlenia się w Gdańsku z pewnością zachęci uczestników spotkania do skierowania tu swoich pierwszych kroków po powrocie do kraju. Trójka z nich wraz z osobami towarzyszącymi będzie o walorach miasta mogła przekonać się osobiście. Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostały bowiem trzy vouchery na weekendowe pobyty w hotelach Wolne Miasto, Aureus i Marina, przekazane przez Gdańską Organizację Turystyczną.

Źródło: www.gdansk.pl
Przemysław Rot / Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta
Edyta Tombarkiewcz / Biuro PrasoweMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl