Olimpiada Wiedzy o Gdańsku

olimpiada_logoOd 10 września przyjmowane są zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Gdańsku – Edycji Obywatelskiej 2009.

Przedmiotem Olimpiady będzie „Gdańsk, jego historia, zabytki, kultura i współczesność”. Do udziału zapraszamy mieszkańców Gdańska oraz wszystkich miłośników naszego miasta, którzy ukończyli 16 lat. Już dziś swój udział w Olimpiadzie zapowiedział prezydent Paweł Adamowicz.

Jak wziąć udział?
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniach 10-25 września 2009 r.:
– drogą rejestracji online – na stronie internetowej www.olimpiada.gda.pl
– na kartach zgłoszeń – w siedzibie Fundacji Gdańskiej przy ul. Szerokiej 121/122 w Gdańsku, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, oraz za pomocą poczty elektronicznej: olimpiada@fundacjagdanska.pl oraz faksu 058 326 22 81.
Papierowe karty zgłoszeń wraz z regulaminem dostępne będą w siedzibie Fundacji Gdańskiej, a także w trzech zespołach obsługi mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz 25 filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Aktualna lista punktów zamieszczona będzie na stronie internetowej www.olimpiada.gda.pl. Znajdzie się tam również wykaz literatury pomocniczej.
Z udziału w Olimpiadzie wyłączone są osoby zawodowo uprawiające i propagujące wiedzę o Gdańsku, przewodnicy PTTK, itp., co zostało szczegółowo określone w regulaminie.

Dwa etapy
Eliminacje pisemne Olimpiady odbędą się w sobotę 3 października 2009 r. Zarejestrowani uczestnicy zostaną powiadomieni o miejscu i godzinie odbycia się eliminacji. Do rozwiązania będzie test tzw. zamknięty. W finale, który odbędzie się 10 października, weźmie udział 12 najlepszych uczestników eliminacji. Uczestnicy obu etapów podlegać będą ocenie jury. Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Idea Olimpiady
Głównym celem Olimpiady jest propagowanie wśród mieszkańców miasta oraz wszystkich jego sympatyków historii Gdańska – na tle dziejów Pomorza – od czasów najdawniejszych do współczesności, z uwzględnieniem problematyki politycznej, gospodarczej i społecznej, a także w wymiarze kultury materialnej i duchowej. Olimpiada Wiedzy o Gdańsku jest projektem obywatelskim, wspieranym przez pracowników iprzedstawicieli najważniejszych instytucji naukowych i kulturalnych Gdańska, m. in.: Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Gdańskiej, Pracowni Gdańskiej Instytutu Historii PAN, Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Biblioteki Gdańskiej PAN, Ośrodka Kształcenia Ustawicznego Nauczycieli, Centrum Edukacji Nauczycieli, Fundacji „Wspólnota Gdańska”, Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Towarzystwa Przyjaciół Domu Uphagena.
Nadzór merytoryczny nad przebiegiem projektu sprawują Komitet Główny oraz Rada Naukowa. Koordynatorem wszystkich działań jest Fundacja Gdańska, która przyjęła na siebie rolę głównego organizatora przedsięwzięcia.

Od listopada – w szkołach
Edycja obywatelska 2009 jest jednocześnie zwiastunem powrotu, po wielu latach, Olimpiady wiedzy o Gdańsku do gdańskich szkół. Nastąpi to już w bieżącym roku szkolnym 2009/2010. Począwszy od listopada w zmaganiach z wiedzy o Gdańsku brać będą mogli udział uczniowie klas 4-6 gdańskich szkół podstawowych oraz gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Finał zaplanowany jest podczas Święta Miasta w maju 2010 r. Na laureatów kategorii ponadgimnazjalnej czekać będą indeksy wybranych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz
Patroni medialni: TVP Gdańsk, „Polska – Dziennik Bałtycki”

Źródło: www.gdansk.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl