Niech Moc będzie z Wami w Toruniu

Po raz pierwszy w Toruniu odbędzie się ogólnopolski zlot fanów filmowej sagi George’a Lucasa „Gwiezdne wojny”. Rycerze Jedi i żołnierze mrocznego Imperium zjadą do grodu Kopernika w najbliższą sobotę, 12 września 2009 roku. Urząd Miasta Torunia z prezydentem Michałem Zaleskim na czele twardo stanął po jasnej stronie Mocy i dofinansował imprezę pod nazwą „Star Force 2009” kwotą 20 tysięcy złotych.

gwiezdne_2009_d

Swój przyjazd do Torunia zapowiedzieli przedstawiciele wszystkich polskich fanklubów „Gwiezdnych Wojen”. Łącznie będzie ich kilkuset. Zlot rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 na parkingu przed urzędem marszałkowskim, skąd barwna parada ruszy pod pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. Przemarsz odbędzie się przy dźwiękach najbardziej znanych fragmentów ścieżki dźwiękowej filmowej epopei. Pod pomnikiem fani pozowali będą do pamiątkowych fotografii.

Zlotowe imprezy odbywały się będą w Centrum Sztuki Współczesnej oraz na scenie przy CSW. W programie znajdą się m. in. prezentacje polskich „fandomów” oraz gier komputerowych o tematyce kosmicznej, projekcje filmów oraz gry i zabawy dla starszych i najmłodszych fanów „Gwiezdnych wojen”, np. budowanie z klocków Lego Star Wars. Nie zabraknie też tematycznych wystaw, spektaklu dla dzieci, szkolenia żołnierzy Imperium i pokazów umiejętności rycerzy Jedi. Z kolei w podziemnym parkingu pod CSW obejrzeć będzie można replikę pałacu gwiezdnego gangstera Jabby.

Honorowymi gośćmi zlotu będą Kenneth Colley i Richard Le Parmentier. Pierwszy z nich zagrał admirała Pietta w „Imperium kontratakuje” i w „Powrocie Jedi”, a drugi admirała Monttiego, oficera Imperium.

Atrakcji będzie co niemiara, gdyż toruński festiwal „Star Force” to jedyna w tym roku impreza tej rangi na świecie. Warto w niej wziąć udział i wczuć się w klimat gwiezdnej sagi. Mile widziani będą uczestnicy w filmowych kostiumach, ale nie jest to wymóg uczestnictwa.

Tutaj znajdziesz program „Star Force 2009”

Więcej informacji na stronie www.starforce.eu

Wcześniej pisaliśmy już o zlocie – zobacz tutaj

Źródło: www.torun.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl