Dawna muzyka w Toruniu

Po raz pierwszy torunianie będą mieli okazję wziąć udział w koncertach Festiwalu Musica Antiqua Europae Orientalis nie wyjeżdżając ze swojego miasta. Cztery muzyczne wydarzenia organizowanego przez bydgoską Filharmonię Pomorską festiwalu będą miały miejsce w Toruniu.

musica_antiqua

Odbywający się co trzy lata festiwal rozpocznie się 11 września i potrwa do 2 października 2009 r. Ideą przewodnią tegorocznej edycji będzie „Muzyka różnych kultur Wschodu i Zachodu”. W tym duchu przebiegać będą prezentacje festiwalowe, w których wezmą udział międzynarodowej sławy wykonawcy – mistrzowie batuty Antoni Wit, Tadeusz Wojciechowski, Eugene Tzigane, wybitni soliści – Jadwiga Rappé, Izabella Kłosińska, Ryszard Minkiewicz, Christina Landshamer, Colin Balzer, Kantor Baruh Finkelshtein i Lama Gelek. Usłyszymy też słynne zespoły: Collegium Vocale Gent z Belgii, The King s Singers z Wielkiej Brytanii, Vox Clamantis z Estonii, L Arpeggiata z Francji, Bizantyjski Chór Konserwatorium Narodowego w Atenach (Grecja), Męski Chór Axios z Cerkwi św. Dimitra w Kiszyniowie (Mołdawia), Freiburger Barockorchester z Niemiec, Męski Zespół Wokalny Kairos, zespół Kroke, Scholę Teatru Węgajty, Chór Filharmonii Narodowej w Warszawie, Chór Polskiego Radia w Krakowie oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej.

W salach koncertowych Filharmonii bydgoskiej oraz zabytkowych kościołach Torunia i Chełmży melomani będą mieli okazję uczestniczyć w 17 koncertach symfonicznych i kameralnych, podczas których usłyszą chorał gregoriański, muzykę cerkiewną i bizantyjską, średniowieczne misterium i europejską muzykę dawną, arcydzieła wieków XVIII i XIX oraz dzieła współczesne, muzykę klezmerską, śpiew synagogalny, a nawet muzykę Tybetu.

W Toruniu odbędą się cztery muzyczne wieczory. To właśnie w Toruniu przewidziano inaugurację festiwalu 11 września. O godz. 19.30 w Kościele Akademickim pw. Ducha Świętego spektakl Miracula Sancti Nicolai przedstawi znakomita Schola Teatru Węgajty. Wstęp na ten koncert jest wolny. 21 września o godz. 19.30 w kościele św. Jakuba Apostoła chorał gregoriański przedstawi estoński zespół Vox Clamantis. 23 września o godz. 19.30, także w kościele pw. św. Jakuba z koncertem muzyki bizantyjskiej wystąpi Bizantyjski Chór Konserwatorium Narodowego w Atenach. Na zakończenie toruńskiej części festiwalu 29 września o godz. 19.30 w Bazylice Katedralnej śś. Janów dawną muzykę europejską zaprezentuje laureat nagrody Grammy, zespół The King s Singers.

Szczegółowy program koncertów toruńskich i informacje o biletach TUTAJ.

Źródło: www.torun.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl