Pomorskie na 50 sposobów – gotowe oferty branży turystycznej

Wycieczka objazdowa garbusem, dojenie krowy i pieczenie chleba, zwiedzanie podczas wyprawy jachtem – to niektóre propozycje dla turystów odwiedzających Pomorskie zaprezentowane w katalogu turystyki przyjazdowej „Pomorskie dobry kurs”. W publikacji znajdują się 53 pakiety pobytu dla grup i osób indywidualnych. To pierwsza inicjatywa regionalna, w której organizacja turystyczna i przedsiębiorcy z branży połączyli siły w budowaniu marki Pomorskie w oparciu o konkretne propozycje produktów turystycznych.

Katalog PROT Pomorskie dobry kurs przygotowany przez Inspiros na zlecenie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Katalog wydany przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną (PROT) ukazał się w języku angielskim w nakładzie siedmiu tysięcy egzemplarzy. Publikacja będzie dystrybuowana na targach krajowych i zagranicznych. Wszystkie pakiety dostępne są również na portalu shopandsee.eu. Debiut nowego wydawnictwa na rynku zagranicznym odbył się w dniach 15-16 czerwca w Geteborgu na tragach City Break. To specjalistyczne wydarzenie na którym obecnych było ponad 150 europejskich touroperatorów oferujących podróże typu city-break. – Koszt uczestnictwa jest wysoki, dlatego w tym roku postanowiliśmy nieco wyręczyć przedsiębiorców i to PROT reprezentował pomorską branżę – tłumaczy Krystyna Hartenberger-Pater – zastępca Dyrektora PROT. Targi CityBreak były okazją do wielu spotkań biznesowych, podczas których Pomorska ROT rekomendowała firmy i oferty zamieszczone w katalogu. – Dotychczas, promując nasz region brakowało nam gotowych ofert touroperatorów, dziś ta sytuacja się zmienia i będziemy w dalszym ciągu dążyć do zacieśniania współpracy z branżą turystyczną. Chcemy promować każdego, kto sprzedaje w ofertach nasz region – dodaje Hartenberger-Pater.

Set course for Pomorskie

Oferta w katalogu jest bogata, przedstawia różnorodne możliwości spędzenia wolnego czasu. W pięciu działach: City Break, Active&Nature, Tour Package, Stay Package oraz Health&Beauty znajdują się programy zwiedzania, aktywnego wypoczynku, ekstremalnych konkurencji, relaksu. Gotowe programy pobytu pozwalają poznać znane i mniej znane walory regionu od morza po jeziora, lasy, rzeki i ruchome piaski. Co ciekawe, swoją ofertę zwiedzania Pomorskiego zaprezentowały również biura podróży z Warszawy, Łodzi czy Łomży.

To pierwsza tego typu inicjatywa realizowana przez organizacje turystyczne, cieszy otwartość na branżę. Mam nadzieję, że w promocji Polski rozpoczniemy małymi krokami zmianę z propagandy szczęścia produktu turystycznego do konkretnej oferty dla klienta i będziemy wspólnie podejmować działania w pozyskiwaniu konkretnych klientów. Jednocześnie w relacjach pomiędzy Rotami, biurami podróży, hotelami powinna nastąpić lepsza współpraca, w wyniku której efekt ekonomiczny znajdzie odzwierciedlenie w większych środkach na promocję oraz zadowoleniu przedsiębiorców – komentuje Józef Ratajski – Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki.

Ponad 70- stronicowa publikacja przygotowana została z myślą o aktualnych trendach panujących w marketingu i turystyce – Tworząc pakiety turystyczne do katalogu „Pomorskie dobry kurs”, skupiliśmy się przede wszystkim na promocji podróży inspirujących, wymagających od turysty trochę zaangażowania w poznawanie odwiedzanych miejsc, przyzwyczajeń kulturowych i historii oraz tradycji kulinarnych. – mówi Zawisza Lesik z Biura Podróży Heban. – Chcemy pokazać przyjezdnym Pomorskie w taki sposób, żeby nie tylko pozostało w ich pamięci jako ciekawe wspomnienie, ale żeby jeszcze opowiadali o tym i zachęcali do przyjazdu swoich znajomych i bliskich. Jestem przekonany, że Katalog „Pomorskie dobry kurs” doskonale wpasowuje się w obecne zapotrzebowanie w turystyce i w znaczący sposób przyczyni się do promocji naszego regionu – dodaje Z. Lesik.

Cieszy nas fakt, że koordynując projekt udało się nam zainspirować przedsiębiorców do tworzenia nowych ofert. Obecnie hotel to nie tylko nocleg i śniadanie. Współczesny turysta jest wymagający, oczekuje pełnej obsługi w jednym miejscu– mówi Jarosław Marciuk z Inspiros Consulting Group – koordynator projektu.

Oprócz roli wizerunkowo – sprzedażowej projekt przyczynił się również do zwiększenia świadomości przedsiębiorców w zakresie prowadzenia działalności zgodnie z ustawą o usługach turystycznych. –Posiadanie uprawnień organizatora usług turystycznych daje możliwość kompleksowej obsługi przyjeżdżających do nas klientów. Obecnie turyści najchętniej korzystają z pełnej, dobrze skomponowanej oferty, która oprócz zakwaterowania obejmować będzie również udział w wycieczkach fakultatywnych czy też innych propozycji poza obiektami noclegowymi – wyjaśnia Marta Chełkowska, Prezes PROT.

Katalog został wydany dzięki wsparciu partnerów: Gdańskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskiej Izby Turystyki. Warto dodać, iż koszt zamieszczenia oferty dla przedsiębiorców turystycznych stanowił symboliczne 20 % całości kosztów katalogu. Wydanie 2009 jest pilotażem, jednak Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna już myśli przynajmniej o wydaniu polskiego odpowiednika.

Katalog w wersji elektronicznej dostępny jest również na stronach PROT:
www.prot.gda.pl

Źródło: informacja prasowa PROTMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl