Franciszkański weekend w Poznaniu

W weekend 12-13 września Stary Rynek i Wzgórze Przemysła zdominuje Jarmark Franciszkański czyli prawdziwie rycerska impreza w samym sercu Poznania. Poza rycerzami Poznań warto będzie odwiedzić dla Święta Chleba, nocnych kursów zabytkowymi tramwajami czy pokazów lotniczych poznańskiego aeroklubu.

Świętowanie zacznie się już w piątek 11 września wieczorem. O godz. 21 przez Stary Rynek przemaszeruje w takt średniowiecznej muzyki korowód z pochodniami, któremu towarzyszyć będą wystrzały artyleryjskie z hakownic oraz pokazy walk rycerskich i wojów wczesnosłowiańskich. W weekend 12-13 września na Starym Rynku i Wzgórzu Przemysła staną dodatkowo stargany, a wśród nich karczma rycerska i scena z muzyką rycerską. Na straganach pojawi się rękodzieło, sztuka sakralna, rzemiosło tradycyjne, mikstury pszczelarskie, zielarskie oraz naturalne jadło.

Stary Rynek, Ratusz i Waga Miejska

Dodatkowo w sobotę o godz. 12, tuż po południowym hejnale z wieży ratuszowej i odprawie warty honorowej Ochotniczego Reprezentacyjnego Oddziału Ułanów Miasta Poznania, rozpocznie się coroczne Święto Chleba. Poznańscy piekarze z tej okazji przygotowują kilkadziesiąt rodzajów świeżego chleba, który zaserwują nie tylko ze smalcem i ogórkiem.

Wieczorem warto wybrać się na kurs nocny zabytkowym składem tramwajowym. Podczas godzinnej wycieczki zobaczyć będzie można najpiękniej oświetlone obiekty (m.in. most św. Rocha, Katedrę, Teatr Wielki i Collegium Minus) oraz usłyszeć wiele ciekawostek na ich temat. Będzie również okazja do wykonania pamiątkowych zdjęć. Odjazdy o godz. 21.00 z zajezdni przy ul. Gajowej. Bilety w cenie 3 zł normalny i 2 zł ulgowy dostępne będą u konduktora w pojeździe.

Wzgorze Przemysla

Dzień później od rana na Starym Rynku Piknik Lwowski i koncerty zespołów kresowych na zakończenie XII Dni Lwowa i Kresów. Niedzielne popołudnie z kolei warto będzie wybrać się nad Jezioro Maltańskie, gdzie odbędą się pokazy lotnicze z okazji 90-lecia powstania 90-lecia powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu.

Tradycyjnie w weekendy odbędą się także darmowe spacery po mieście z przewodnikami miejskimi. W niedzielę gratka dla miłośników fortyfikacji. O godz. 11 u zbiegu ulic Szewskiej i Dominikańskiej rozpocznie się spacer „Umocnienia średniowiecznego Poznania”. Z kolei o godz. 14 spod Ratusza wyruszy wycieczka szlakiem Traktu Królewsko-Cesarskiego po uliczkach Starego Miasta, która w planie ma m.in. zwiedzanie barokowej perełki Poznania – kościoła farnego.

Źródło informacji oraz zdjęć: Poznańska Lokalna Organizacja TurystycznaMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl