StarForce Toruń 2009 – 30-lecie Gwiezdnych wojen w Polsce

„Czekałem na ciebie, Obi-Wanie. Wreszcie spotykamy się znowu. Krąg się zamknął.” – Darth Vader „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”.

W 2009 roku jednoczesna premiera filmu na całym świecie przyjmowana jest przez miłośników kina za coś naturalnego, a przecież stan ten tak naprawdę trwa dopiero od kilku lat. Dokładnie od 16 maja 2002 roku, czyli od dnia premiery filmu „Gwiezdne wojny: Atak klonów”. Cofnijmy się w czasie jeszcze dalej – do roku 1977. W maju w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera nowego filmu George’a Lucasa – „Gwiezdne wojny”. Widzowie z innych państw musieli czekać na ten rewolucyjny obraz miesiącami, a w niektórych przypadkach latami. I tak oto w 1979 roku film dociera do Polski, a niezwykła i pełna znakomitych efektów specjalnych opowieść z miejsca porywa publiczność. W tym roku mija trzydzieści lat, od kiedy „odległa galaktyka” zagościła z Polsce.

oficjalne-logo-STARFORCE Torun2009- Gwiezdne wojny StarWars

12 września zapraszamy do Torunia na obchody jubileuszu polskiej premiery „Gwiezdnych wojen”. Tego dnia w otoczeniu historycznej toruńskiej starówki i w nowoczesnych wnętrzach Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki czasu”, czekają na miłośników Sagi Georga’a Lucasa galaktyczne atrakcje – parada fanów przebranych w efektowne stroje niemal rodem z planu filmowego, spotkania z aktorami, rocznicowa wystawa, przedstawienie, liczne konkursy i zabawy dla dzieci.

Nad wszystkimi atrakcjami czuwać będą przebrani członkowie uznawanych przez Lucasfilm Ltd. światowych organizacji zrzeszających fanów w kostiumach – Polish Garrison (stroje imperialne) i Rebel Legionu (stroje rebelianckie), a także fani zrzeszeni w Bydgoskim Fanklubie Star Wars i Toruńskim Imperium Star Wars.

W maju 1977 roku po raz pierwszy na ekranach kin w Stanach Zjednoczonych pojawiły się „Gwiezdne Wojny”. Mało kto przypuszczał, że będzie to początek fenomenu kulturowego. Od tamtego czasu zrealizowanych zostało sześć filmów kinowych – Gwiezdne Wojny” (1977), „Imperium kontratakuje” (1980), „Powrót Jedi” (1983), „Mroczne widmo” (1999), „Atak klonów” (2002) i „Zemsta Sithów” (2005). Wyprodukowano kilka seriali animowanych i dziesiątki gier komputerowych. Wydanych zostało setki książek, komiksów oraz wyprodukowano zabawki, gadżety, które należą do jednych z najpopularniejszych na rynku.

12 września 2009 r. Toruń z okazji 30-lecia Gwiezdnych Wojen w Polsce dla fanów Star Wars będzie najważniejszym miejscem w galaktyce.

Organizatorami StarForce 2009 są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna, zaś patronat nad imprezą sprawuje Polska Organizacja Turystyczna.

Dodatkowych informacji o StarForce 2009 udziela:

Biuro Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej
Wełniany Rynek 5/8, 85-036 Bydgoszcz
tel./fax +48 52 376 70 19
biuro@k-pot.pl

Autorem projektu graficznego logo i rysunków jest Adam Szary.

Źródło: www.visitkujawsko-pomorskie.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl