Kto się trzyma Kopernika, tego kryzys nie dotyka

Mobilna reklama z Kopernikiem i hasłem promocyjnym „ porusza” jeździła od 3 do 5 marca 2009 r. ulicami Olsztyna. To żartobliwa odpowiedź miasta na warmińską kampanię promocyjną, w której astronoma przebrano za postać argentyńskiego rewolucjonisty.

Nie zamierzamy z Olsztynem walczyć – zapewnia Andrzej Szmak z Toruńskiego Centrum Miasta.Chcemy natomiast pokazać, jak w Toruniu wykorzystujemy wizerunek Kopernika w działaniach promocyjnych. Postać astronoma jest ważnym elementem strategii promocyjnej Torunia na zewnątrz. Mamy sprecyzowaną wizję tego, do jakich symboli i skojarzeń związanych z Kopernikiem chcemy się odwoływać. Jednak z pewnością nie będziemy go przebierać i malować, poza incydentalnymi żartami, które są tradycją toruńskich juwenaliów.

Wiadomość o najnowszym pomyśle olsztyńskiego samorządu lokalnego na wypromowanie Warmii i Olsztyna obiegła media ogólnopolskie na początku roku 2009. Twarzą wszystkich materiałów reklamujących region uczyniono Mikołaja Kopernika, wystylizowanego na Che Guevarę – argentyńskiego rewolucjonistę, bohatera rewolucji kubańskiej i symbol popkultury. Nowy wizerunek astronoma opatrzono hasłem „Copernicus changed the world”.
Autorzy pomysłu uzasadniali, że podobnie jak Che Guevara także Kopernik był rewolucjonistą, a takie jego przedstawienie odświeża i pozbawia patosu jego dotychczasowy obraz. Akcja miała przypomnieć, że właśnie na Warmii powstały rewolucyjne teorie astronoma, wzbudziła jednak wiele kontrowersji ze względu na dyskusyjną wymowę postaci Che Guevary.

Mobilny baner promocyjny Torunia z Kopernikiem mieszkańcy Olsztyna będą oglądać od 3 do 5 marca 2009 r. Akcja z miejsca wywołała szum w mediach. Zauważono szczególnie umieszczone na toruńskiej reklamie i jakże aktualne w dobie kryzysu hasło „Kto się trzyma Kopernika, tego kryzys nie dotyka”.

Żródło: www.um.torun.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl