Kolorowe słonie w centrach handlowych i kinach Poznania

Poznańskie kolorowe słonie wróciły do Poznania ze swojej podróży po Polsce. W ostatnim tygodniu czerwca słonie przynosiły szczęście mieszkańcom Gdańska, Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Zakopanego i Poznania. Teraz można je zobaczyć w centrach handlowych i kinach naszego miasta. Kolorowe słonie wróciły do Poznania

Pomarańczowe, fioletowe, niebieskie, zielone i białe słonie pozdrawiały mieszkańców polskich miast od piątku 19 czerwca do niedzieli 28 czerwca. Po pięć słoni stanęło w Poznaniu na Starym Rynku, w Gdańsku na Długim Targu, Wrocławiu przy Rondzie Reagana przed Pasażem Grunwaldzkim, w Krakowie na Placu Historycznym przy Galerii Kazimierz, w Warszawie przy Pasażu Wiecha i w Zakopanem na Placu Niepodległości. Podczas pierwszego weekendu słoniowej obecności, w każdym z miast organizatorzy zaprosili mieszkańców i turystów do rodzinnej zabawy. Przy słoniach przygrywały wtedy afrykańskie bębny zespołu Republika Czadu Zbigniewa Łowżyła. Jeden z najbardziej znanych w Polsce zespołów grających muzykę etniczną w związku ze słoniową akcją wysłał do każdego z sześciu miast bębniarzy z muzyczną misją. W tym samym czasie na dzieci czekali animatorzy z farbami do malowania twarzy i upominkami.

Uczestnicy akcji w szczególności chcieli dowiedzieć się na czym polega nowoczesność poznańskiej Słoniarni. Informacje dotyczące warunków, jakie zostały stworzone dla poznańskich słoni spotykały się uznaniem. Szczególnie imponujące wydawały się dane dotyczące wielkości wybiegów, wewnętrznego o powierzchni ponad 1 300 m² i galerią dla zwiedzających, otwartą przez cały rok, oraz 2,5 hektarowy wybieg zewnętrzny z basenem. Wszyscy zgodnie twierdzili, że wybiegi dla słoni w ich miastach są za małe i należałoby je unowocześnić, tak aby stworzyć bardziej komfortowe warunki dla tych największych zwierząt lądowych. Dzięki akcji wiele osób stwierdziło, że Poznań i Słoniarnia staną się obowiązkowym punktem wakacyjnych wyjazdów.

Teraz figury słoni stanęły w Poznaniu w 11 galeriach handlowych i 2 kinach wielosalowych. Codzienne obcowanie ze słoniami ma przypominać poznaniakom, że Ogród Zoologiczny jest świetnym miejscem do spędzania czasu podczas wakacyjnego urlopu. Każdy ze słoni wykonany jest z masy żywicznej, waży 280 kg i ma trąbę wzniesioną na niemal trzy metry w górę. Kolorowe słonie są niezwykłą atrakcją dla dzieci i ich rodziców.

Powstanie Słoniarni związane jest z koncepcją zrównoważonego rozwoju Poznania, w którym jednym z priorytetów jest stworzenie nowego standardu rekreacji dla mieszkańców i turystów. Nowoczesna Słoniarnia doskonale wpisuje się w poznańską strategię. Z jednej strony tworzy zwierzętom warunki dogodne do życia, z drugiej jest atrakcyjnym miejscem spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Strategia zrównoważonego rozwoju stanowi także naczelną zasadę działania partnerów miasta – firm Veolia i Dalkia. Cała akcja jest częścią zeszłorocznego projektu współpracy koncernu i miasta Poznania podczas Roku Klimatu i Środowiska, którego zwieńczeniem był Światowy Szczyt Klimatyczny, organizowany w grudniu 2008 w Poznaniu.

Jeden słoń zostanie przekazany pod opiekę Miastu Gniezno. Stanowi to kontynuację zeszłorocznej współpracy między miastami podczas organizacji Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu.

Akcja jest kolejnym etapem promocji Słoniarni w poznańskim Ogrodzie Zoologicznym organizowanej przez Miasto Poznań przy wsparciu koncernu energetycznego Dalkia/Veolia.

Źródło: www.poznan.plMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl