TUI Travel PLC podpisało wieloletnia umowe z Travelport GDS

TUI Travel PLC, jeden z wiodących koncernów turystycznych na świecie, podpisało wieloletnie porozumienie z dotyczące dystrybucji obszernego kontentu samochodowego TUI dla biur podróży współpracujących z . Kontent, który zostanie udostępniony za pośrednictwem bezpośredniego łącza z Platformą Car-Hire koncernu TUI, będzie dostępny w okresie nadchodzącego lata. Travelport potwierdził, że ogłoszone dzisiaj (09-06-2009) porozumienie stanowi początek szerszej współpracy obu firm i ma nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy ogłosi kolejne umowy dotyczące kontentu i dystrybucji.

Platforma Car-Hire, należąca do TUI i prowadzona przez jej spółkę zależną MicronNexus GmbH, wiodącego dostawcę IT dla lokalnych i globalnych dostawców kontentu samochodowego, udostępnia klientom wynajem samochodów w prawie 24.000 punktach wynajmu i u ponad 50.000 pośredników, korzystając z zasobów ponad 100 dostawców lokalnych i międzynarodowych.

Biura podróży współpracujące z Galileo będą mogły przeprowadzać proces rezerwacji wynajmu samochodu, jej anulowania lub zmian w ramach normalnych procesów rezerwacyjnych GDS, oferując swoim klientom nowe, wcześniej niedostępne w systemie, lokalne marki wynajmu samochodów, jak Auto Jardim w Portugalii, Avia na Wyspach Kanaryjskich czy Nizza Cars w Andaluzji.

Jane Lewis, Senior Director Hospitality and Car Rental, EMEA and Asia Pacific Travelport GDS, powiedziała: „Nieustannie szukamy nowego kontentu, który możemy zaoferować współpracującym z nami klientom agencyjnym, tak aby mogli oni wzbogacać swoją ofertę i w okresie gorszej koniunktury generować dodatkowe przychody. Nowy kontent samochodowy dostarczany dzięki porozumieniu z TUI Travel stanowi istotne uzupełnienie naszej aktualnej oferty. To rzeczywiście wspaniała wiadomość!” Andreas Nau, Product Platforms and Strategic Buying, TUI Travel PLC powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy z Travelport GDS. Jest to kolejny krok w umacnianiu naszej pozycji lidera w obszarze technologii wynajmu samochodów z naszą platformą MicronNexus. Porozumienie to jest korzystne dla obu stron. Teraz nasi sprawdzeni lokalni dostawcy kontentu samochodowego mają możliwość dotarcia do nowych segmentów klientów, które wcześniej pozostawały poza ich zasięgiem. Ponadto odniesiemy korzyści zarówno z dystrybucji dla segmentu turystyki wypoczynkowej i korporacyjnej, jak i biur podróży online”.

Początkowo nowy kontent będzie udostępniony biurom podróży współpracującym z Galileo, ale w ciągu najbliższych miesięcy porozumienie zostanie rozszerzone i obejmie także użytkowników platformy .MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl