Norwegian w bezpośredniej dystrybucji w Galileo

, jeden z wiodących na świecie dostawców systemów globalnej dystrybucji (), ogłosił dzisiaj (19-06-2009) szczegóły nowego porozumienia z Norwegian, wiodącymi tanimi liniami lotniczymi Skandynawii, o bezpośrednim udostępnianiu oferty przewoźnika. Zgodnie z nowym porozumieniem pełen kontent tych linii będzie dystrybuowany za pośrednictwem , zapewniając biurom podróży możliwość rezerwowania dodatkowych opcji, takich jak bagaż oraz wybór miejsca w samolocie i tym samym poprawiając wydajność całości procesu rezerwacyjnego.

Travelport potwierdził, że rozwój produktu direct connect (bezpośredniej dystrybucji) był wynikiem rosnącego znaczenia sektora tanich przewoźników, a także zapytań biur podróży o udostępnienie kontentu tych linii przez system GDS. Nowa opcja udostępniająca łącze bezpośrednie uzupełnia ofertę tradycyjnych kanałów dystrybucyjnych o kolejnych 60 tanich przewoźników. Krok ten wzbudził duże zainteresowanie w branży, w związku z czym Travelport spodziewa się dalszych porozumień tego typu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Rozwiązanie stosowane obecnie powszechnie przez biura podróży w całej Europie, zostało wprowadzone na rynek na początku zeszłego roku we współpracy partnerskiej z easyJet. Od czasu jego uruchomienia agenci potwierdzili znaczną poprawę wydajności i produktywności w porównaniu do zakładania rezerwacji za pośrednictwem Internetu, co trwa zazwyczaj cztery razy dłużej. W przeciwieństwie do stron internetowych tanich przewoźników (i innych dostawców GDS), rozwiązanie direct connect Galileo daje agentom wyjątkową możliwość zakładania rezerwacji na przeloty przewoźnika tradycyjnego i taniego w tym samym PNR – na przykład: wylot Norwegian, a powrót British Airways.

Kolejna korzyść, jaką odnoszą agenci, zakładając rezerwacje tanich przewoźników za pośrednictwem GDS, wynika z automatycznego przekazywania danych rezerwacyjnych do segmentów administracyjnych: mid- i back-office oraz do systemów księgowych.

Matthew Hall, Vice President, Airline Business Development, Travelport GDS, powiedział: „W pełnym wyzwań świecie dzisiejszego biznesu widzimy coraz więcej firm, które chcą bardzo starannie kontrolować i zarządzać swoimi środkami na podróże służbowe. Ta technologia umożliwia biurom podróży w preferowanych przez nie środowisku rezerwacji skutecznie porównywać bilety zarówno linii tradycyjnych, jak i przewoźników typu low cost. Ponadto udostępnia ofertę tanich linii lotniczych za pomocą bardzo skutecznych środków dystrybucji”.

„Pomyślne wdrożenie naszej technologii w całej Europie wskazuje, że proces rezerwacji biletów na przewoźników typu low-cost z wykorzystaniem naszego rozwiązania jest znacznie szybszy niż jakakolwiek inna metoda stosowana dotychczas przez agentów. Cieszymy się, że teraz możemy zaoferować taką samą skuteczność rezerwacji w przypadku linii Norwegian”, dodał Matthew Hall.

„Jesteśmy głęboko przekonani do zasadności udostępniania naszego kontentu branży turystycznej poprzez jej preferowane środowisko rezerwacyjne GDS, czego dotyczy nowe porozumienie z Galileo. Bardzo obszerna sieć biur podróży współpracujących z Galileo w całej Europie i na Bliskim Wschodzie stanowi wydajny kanał dystrybucyjny, umożliwiający dalszy rozwój naszej firmy”, skomentował Lars Sande, Sales Director linii lotniczych Norwegian.

Rozwiązanie zostało już pomyślnie wprowadzone do współpracujących z Galileo biur podróży w całej Europie, a wkrótce zostanie uruchomione na Bliskim Wschodzie.MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl