orbis.pl czyli jak zmiany mogą zaszkodzić

Nie tak dawno jeszcze Grupa Hotelowa Orbis posiadała dwie strony internetowe:
– orbis.pl – wizerunkową i korporacyjną
– orbisonline.pl – transakcyjną, gdzie można było łatwo i szybko zarezerwować nocleg w hotelu, na dokładkę z bardzo korzystną możliwością płatności w hotelu

Koncepcja ta, genialna w swej prostocie, pozwalała na dowolne łączenie prezentacji wizerunkowej z elementami transakcyjnymi, poprzez umieszczanie modułów z wyszukiwarkami pozwalającymi na rezerwacje wybranej sieci hotelowej lub konkretnego hotelu z poziomu prezentacji hoteli znajdujących się na orbis.pl. Proste i praktyczne, prawda?

Otóż jednak okazało się, że komuś to przeszkadzało i trzeba było to najwyraźniej zmienić. I znów nie byłoby w tym nic złego, bo przeważnie jak zmieniać, to na lepsze. A wcześniej przeważnie prowadzi się analizy, co i jak zmienić, żeby zwiększyć ilość transakcji, użyteczność strony itd. Ale nie w Orbisie!

Bo co zrobił Orbis? Wyłączył witrynę orbisonline.pl:

…i zdał się na łaskę i niełaskę swego francuskiego Wielkiego Brata accor.com. Nie czas tu i nie miejsce, by rozwodzić sie nad wadami i niedoróbkami w polskiej wersji strony accor.com – to temat na osobny artykuł – ważne jest co innego. Otóż usunięto w jakimś szale zmian na źle pojęte „lepsze” wszystkie elementy transakcyjne ze stron hoteli umieszczonych i naprawdę dobrze opisanych i zaprezentowanych na stronie orbis.pl. W efekcie – każdy kto na stronie orbis.pl znajdzie interesujący go , musi skorzystać z telefonu, by dokonać rezerwacji. Inaczej sie nie da!

Trudno też pogodzić się z tym, że malutkie okienko w lewym górnym rogu strony głównej witryny orbis.pl z mało intuicyjną wyszukiwarką accor.com może zastąpić to wszystko, co pracownikom Orbisu udało się popsuć:

Uczmy się na błędach tych, których stać na popełnianie takich błędów i na stronach swoich hoteli bądźmy wierni zasadzie, że to my jesteśmy dla Klienta, a nie Klient dla nas!

Autorem artykułu jest Jarosław Sokołowski, założyciel i Dyrektor Zarządzający agencji interaktywnej Net Solutions.MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl