Bez tego przewodnika ani rusz!

Niedawno ukazał się Czerwony Przewodnik Michellin „Main Cities of Europe 2009”. Można w nim znaleźć informacje dotyczące najlepszych hoteli oraz restauracji w Europie.

W tegorocznej edycji nie zabrakło polskich obiektów. Znalazły się w nim bowiem aż 32 restauracje z Krakowa i Warszawy. W roku ubiegłym liczba polecanych polskich restauracji wynosiła 29 : 16 krakowskich i 13 warszawskich lokali. W najnowszej edycji miasta osiągnęły remis.

Obecność w przewodniku świadczy o wysokim poziomie polskich restauracji i hoteli oraz o wyśmienitej polskiej kuchni.

– Cieszy nas, że międzynarodowi recenzenci doceniają kuchnię krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Mimo, że żadna z polskich restauracji nie dostała na razie prestiżowych gwiazdek Michelin, należy podkreślić, iż sama obecność w przewodniku jest dla restauratorów wielkim wyróżnieniem – tłumaczy Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin .

Wystrój wnętrz, obsługa oraz jakość udogodnień brana jest pod uwagę w ocenie obiektu a następnie oznaczona symbolem widelca i łyżki. Każda restauracja może zdobyć od jednego do pięciu sztućców. Kolejnym symbolem odzwierciedlającym poziomu komfortu hoteli jest znaczek małego budynku, każdy może być wyróżniony od jednego do pięciu symboli.

Warszawska restauracja „U Kucharzy” została wyróżniona piktogramem Bib Gourmand, co znaczy, że lokal ten posiada produkty najwyżej jakości, przystępne ceny oraz miłą atmosferę.

O tym, że informacje zawarte w przewodniku są rzetelne poświadczają inspektorzy Michellin, którzy osobiście recenzują, sprawdzają i weryfikują zawarte w nim informacje.

– Czerwony Przewodnik „Main Cities of Europe 2009” powinien trafić do polskich księgarń najpóźniej w końcu marca – informuje Jakub Klecha z Grupy Wydawniczej HELIO

Z pewnością nie tylko w Polsce znajdą się „inspektorzy”, którzy na własną rękę zechcą ocenić polecane miejsca. I o to właśnie chodzi!


Fot. Okładka Czerwonego Przewodnika Michellin 2009MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl