Śląskie. Pozytywna energia

23 marca 2009 r. wystartowała ogólnopolska województwa śląskiego. Jest to pierwszy projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL 2007-2013, który stanowi kolejny etap wdrażania strategii marketingowej województwa. Strategia ma na celu zbudowanie silnej MARKI regionalnej „Śląskie”.

Już w ubiegłym roku stworzono i sprawdzono w działaniach promocyjnych prowadzonych wewnątrz regionu hasło „Śląskie. Pozytywna energia”. W tym roku wzbogacono je o zdanie: „Pozytywnie nakręceni polecają”.

Hasło reklamowe „Śląskie. Pozytywna energia – Pozytywnie nakręceni polecają” staje się rekomendacją województwa śląskiego wychodzącą od głównych bohaterów kampanii – pozytywnie nakręconych pasjonatów, ukazywanych w akcji. Komunikacja kampanii oparta jest na dynamicznych zdjęciach przedstawiających ludzi, w każdym wieku, dających upust swoim aktywnym lub ekstremalnym zainteresowaniom. W ten sposób główny przekaz reklam koncentruje się na emocjach. Pozytywna energia Śląskiego połączona jest z piękną przyrodą i miejscami, które są dumą regionu.

Kampania obejmie swoim zasięgiem cały kraj, wykorzystując wszystkie klasyczne narzędzia promocyjne. 23 marca ruszyła emisja reklam telewizyjnych, a 1 kwietnia wystartuje kampania z wykorzystaniem spotów radiowych. Tego dnia rozpocznie się również komunikacja promocyjna w Internecie oraz będzie też można zobaczyć przy drogach reklamę zewnętrzną Śląskiego, a w gazetach – prasową.

Już teraz możemy Państwu, dzięki uprzejmości Pani Barbary Labudda z biura prasowego kampanii zaprezentować wizualizacje oparte na 5 liniach kreatywnych

1. Rollercoaster



Na pierwszym planie widać pędzących do góry nogami kolejką górską podekscytowanych ludzi. W tle – rozmyte w pędzie wesołe miasteczko w Chorzowie.

2. Nordic Walking



Śląskie jest prawdziwą skarbnicą różnorodnych szlaków dla spacerujących z kijkami. Kobieta pewnym krokiem przemierza piękne krajobrazy Beskidów.

3. Kajaki



W Śląskim każdy może odnaleźć swój żywioł. Na pierwszym planie pełna wigoru kobieta, która realizuje się podczas spływu kajakowego Wartą w okolicach Częstochowy. Pozytywna energia nie zna granic wieku.

4. Kopalnia



Na pierwszym planie uśmiecha się para młodych ludzi – entuzjastów turystyki industrialnej. Pozytywnie nakręceni wiedzą, że części unikalnych atrakcji Śląskiego warto szukać pod ziemią. W tle – gra świateł w szybie zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu.

5. Downhill



Skupiona rowerzystka pędząca z zawrotną prędkością w dół skalistego zbocza. Od samego spojrzenia można poczuć wiatr we włosach. W tle piękne błękitne niebo i piękny krajobraz Jury krakowsko-częstochowskie

„Wszystkie wykorzystywane przez nas wizualizacje skupiają się na pokazywaniu tego, co w regionie najlepsze – a wiec świetnych ludzi na tle różnorodnej przyrody i ciekawych atrakcji turystycznych. Nie zawsze kampanie reklamowe potrafią zgrabnie łączyć komunikowanie wartości racjonalnych i emocjonalnych. Śląskiemu udało się chyba znaleźć złoty środek” – mówi Tomasz Stemplewski, Dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Dopełnieniem części czysto reklamowej kampanii będą prowadzone działania promocyjne wychodzące poza ramy mediów – m.in. konkurs „Pozytywnie nakręceni” dla twórców amatorskich filmów rejestrujących wyczyny pasjonatów i amatorów mocnych wrażeń. Kampanii będą też towarzyszyły wydarzenia specjalne jak pokazy i demonstracje najlepszych w swoim fachu speców od różnych efektownych aktywności.

Kampania promocyjna Śląskiego „Pozytywnie nakręceni polecają” potrwa do 4 maja 2009 roku.

Za jej strategię, kreację i realizację odpowiedzialne są firmy z Grupy Eskadra.

Warto przypomnieć, że ubiegłoroczna kampania promująca śląskie również przekonywała do regionu w lekki i dowcipny sposób. Billboardy z hasłami w rodzaju „Śląskie Będzin dobrze” czy „Śląskie Zabrze wygrywa” były początkiem działań na rzecz budowania marki „Śląskie”.


Spot kampanii. Copyright: Grupa Eskadra



MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 



Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl