Gdyńskie spotkania podróżników…dla wszystkich!

By dowiedzieć się jak niesamowite potrafią być opowieści podróżników koniecznie trzeba odwiedzić Gdynię!

Kolosy, czyli gdyńskie spotkania podróżników zafascynują z pewnością wielu, na zainteresowanych czekają liczne zdjęcia, ciekawe filmy z wypraw oraz opowieści. Odwiedzający mają okazję na własne oczy zobaczyć terenowego „Żuka”, który pokonał wszelkie stereotypy i przejechał 18tys. kilometrów! Na spotkaniu pojawią się m.in. Iwona Opacian, jej mąż Piotr oraz Michał Kochańczyk, którzy zostali zatrzymani brazylijskich Indian Kayapo z wioski Kokrajmor. Będzie można usłyszeć o tym, że z wyprawy można zamiast pamiątek przywieźć na przykład żonę.

Przez trzy dni wystąpi 60 prelegentów. Gdynia urozmaiciła program i stworzyła seminaria tematyczne. Pojawi się zatem coś dla pań jak i panów.

W niedzielę nastąpi wręczenie Kolosów – czyli prestiżowej nagrody za podróżnicze dokonania roku . Statuetka przypomina posągi stojące na Wyspie Wielkanocnej. Za całokształt osiągnieć czeka SuperKolos. Zostanie również przyznana nagroda im. Andrzeja Zawady a także 10 tys zł. Fundatorem nagrody pieniężnej jest Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni i skierowana jest dla podróżników, którzy nie skończyli 30 lat. Ma ona wesprzeć ich podróżniczą działalność i ułatwić zorganizowanie kolejnych wypraw.

Gdynia po doświadczeniach z ostatnich lat postanowiła poświęcić więcej uwagi temu wydarzeniu. W poprzednich odsłonach tej imprezy brakowało bowiem miejsc i co roku impreza bije rekordy oglądalności.

Sala pomieści 1,5 tys. widzów, a dodatkowo cała impreza będzie transmitowana w internecie. Z naszych obserwacji i doświadczeń z lat ubiegłych wynika, że wszyscy powinni się zmieścić. W razie czego możemy jeszcze „zorganizować” trochę dodatkowych miejsc – mówi Agnieszka Krasińska z Urzędu Miasta Gdynia.

Miasto przygotowało także „Strefę tylko dla mediów” gdzie każdy ze swoim laptopem będzie mieć dostęp do Internetu i także tu będzie mógł przeprowadzić wywiad z podróżnikami.

Zorganizowanie takiej imprezy to same plusy i niebywała okazja by zobaczyć i posłuchać najwybitniejszych polskich alpinistów, podróżników i żeglarzy, dodajmy – za darmo! Zadbano także o to, by impreza dotarła do wszystkich zainteresowanych, będzie ją można zobaczyć online!

Gdynia jest idealnym miejscem na zorganizowanie tego rodzaju wydarzenia, to frajda dla wszystkich podróżujących i chcących podróżować. To gratka dla turystów i nietyowy sposób na promocję miasta.

Te dni bez wątpienia należą do podróżników…i Gdyni!


Fot.Plakat promujący Kolosy za rok 2008MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl