1000 lat Wrocławia!

W 2001r. ruszyła modernizacja i remont Pałacu Królewskiego we Wrocławiu, który aktualnie stanowi nową siedzibę Muzeum Miejskiego. Miasto zyskało nową wizytówkę! Projekt w końcu doczekał się finalizacji.

Pałac Królewski to miejsce niezwykłe. To tu możemy być świadkiem połączenia bogatych, tysiącletnich dziejów Wrocławia i najnowszych, współczesnych rozdziałów kultury, nauki i przede wszystkim sztuki. Ta kulturalna mozaika wpływa na odbiór tego miejsca, rzadko kiedy możemy teraźniejszość i przeszłość uchwycić w jednym miejscu.

Odnowiono nie tylko sam Pałac, ale także zrekonstruowano ogród barokowy przy ulicy Kazimierza Wielkiego 35. Taras stanowi wystawiennicze centrum Muzeum Miejskiego Wrocławia. To tu znajdują się jego oddziały, m.in. Muzeum Sztuki Medalierskiej czy Muzeum Historyczne.

W Pałacu zwiedzający natkną się również na wystawę „1000 lat Wrocławia”, która jest stała. Jest o tyle godna polecenia, że prezentuje 3000 obiektów z różnych epok, od średniowiecza aż po współczesność. Za atrakcję z pewnością będą uchodzić zrekonstruowane komnaty władców oraz Pokoje Biersdorfów.

Atutem tego miejsca jest bez wątpienia oprowadzający system audiowizualny oraz sprzęt tłumaczący przewodnika w języku angielskim i niemieckim. Potwierdza to, że Muzeum Miejskie Wrocławia nie jest ciekawe tylko dla Polaków. Te komfortowe rozwiązania z pewnością zaprezentują dużą frekwencją turystów.

Budynek opatrzony jest również w księgarnie, bibliotekę oraz salę edukacyjną zawierającą multimedialne rzutniki. Co ciekawe, Muzeum Historyczne posiada tak wielki dorobek, że dopiero w nowym budynku jest w stanie je pomieścić!

w końcu zyskał godne miejsce, w którym będzie można zobaczyć także zagraniczne wystawy. Cały projekt modernizacji był możliwy dzięki współfinansowaniu go przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Modernizacja i otwarcie Muzeum Miejskiego Wrocławia przyczyni się z pewnością do wzrostu zainteresowania miastem i to nie tylko wśród Polaków, ale także zagranicznych turystów. Wpłynie to nie tylko na pozytywny odbiór Wrocławia, który wypromuje jego pozycję jako ośrodka kulturalnego w Europie, ale także dobrze zostanie odebrane całe województwo dolnośląskie.


Fot.Rynek we Wrocławiu.Copyright.eschu1952/sxc.huMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl