Przez Południowa Bramą Polski do sukcesu!

Malownicze widoki, to nie jedyne walory tego niesamowitego miejsca, Wodzisław Śląski to idealny przykład miasta, w którym bariery komunikacyjne przestają mieć znaczenie, a różne kultury mieszają się ze sobą tworząc niezwykle spójną mozaikę. To tu perfekcyjnie wykorzystano atuty położenia, co pozwoliło rozwijać się tej miejscowości.

Wodzisław Śląski położony jest w południowej części Polski tuż przy Republice Czeskiej i świetnie potrafi wykorzystać swoją lokalizację, co zresztą nie dziwi bo trudno nie zauważyć okazji i nie wykorzystać naturalnego połączenia z Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym i czeską Ostrawą. Na szczęście prezydent miasta, Mieczysław Kieca wie co robić i świetnie wykorzystuje te walory i sprawia, że miasto jest miejscem otwartym dla inwestorów, a Południowa Brama Polski zaprasza i co ważniejsze skutecznie przyciąga inwestorów. Stąd blisko na Słowację, do Czech i do wysokorozwiniętych ośrodków przemysłowych, trudno się więc dziwić, że handel i przemysł nie ogranicza się do rynku lokalnego. Warto dodać, że 60 km od miasta znajdują się fabryki General Motors (Gliwice) oraz Hyundai (Ostrawa) i Fiat (Bielsko-Biała i Tychy).

Miasto skupiło się na wykorzystaniu jeszcze jednego atutu, mianowicie na położeniu komunikacyjnym w „europejskim korytarzu północ-południe wyznaczanym przez przebieg budowanej autostrady A-1 oraz istniejącej drogi krajowej DK78”. Mieczysław Kieca tak komentuje rozwijającą się infrastrukturę: „Rozbudowa infrastruktury drogowej pozwoli nam uniknąć paraliżu komunikacyjnego. Z tym problemem już borykają się inne gminy. W tym roku rozpoczynamy budowę wewnętrznej obwodnicy, której zadaniem będzie udrożnienie ruchu w mieście. Mamy również gotową koncepcję przebiegu Drogi Głównej Południowej, bezpośrednio łączącej Wodzisław z powstającą autostradą A-1. Inwestycje drogowe pozwolą nam także na dogodne skomunikowanie wszystkich terenów inwestycyjnych.
”Takie rozwiązanie sprawi, że miasto to stanie się istotnym elementem komunikacyjnej układanki zwłaszcza, że zauważano bliską odległość od znaczących lotnisk w Krakowie, Katowicach a także tych za polską granicą. Jednak to nie wszystkie plusy tej inwestycji. Tereny inwestycyjne o powierzchni ponad 100 ha staną się smakowitym kęskiem dla nowych firm, a co za tym idzie powstaną kolejne miejsca pracy. Zainteresować tym terenem powinni się zwłaszcza firmy transportowe i motoryzacyjne, co nie znaczy, że inne nie znajdą tam miejsca. Warto dodać, że również segment turystyczny cieszy się uznaniem, co wynika z położenia w zachwycająco malowniczej Bramie Morawskiej.

Wodzisław Śląski jest pewną inwestycją, dosłownie! Posiada bowiem tytuł Gminy Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Racjonalne, zaangażowane i nastawione na sukces władze miasta skutecznie potrafią zadbać o rozwój i promocję. Na projekt „Południowa Brama Polski” przeznaczono ok. 270tys złotych, pieniądze pochodzą z dotacji, przeznaczonej na promocję regionów. Jedno jest pewne – sumę tę efektywnie wykorzystano i zapewne w niedługim czasie zwróci się z nadwyżką.


Copyright lusi/sxc.huMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl