Gdzie odbędzie się kolejny Off Festival?

Trwa zamieszanie wokół organizacji kolejnej IV edycji Off Festiwalu w Mysłowicach. Powodem zamieszania jest cofnięcie przez radę miasta dotacji w wysokości 280 tys. złotych.

Wnioskodawcy wstrzymania dotacji, argumentują, że podczas realizacji festiwalu za mało mówi się o roli udziału miasta w imprezie. Jeden z pomysłodawców wniosku twierdzi, że lepiej jest przeznaczyć pieniądze na łatanie dziur w jezdniach Mysłowic. Przeciwnicy festiwalu ponoszą również zarzut niegospodarności finansowej przy organizacji zeszłorocznej imprezy.

Dziwne wydaje się działanie władz miasta, które zmierza do unicestwienia tak wielkiego wydarzenia jakim jest Off Festival. Impreza jest doskonałą formą promocji miasta. Zaproszenia na festiwal i relacje są przecież głośno komentowane w polskich mediach. Trzydniowe koncerty, którym towarzyszą inne wydarzenia jak m.in. wolontariat, warsztaty, imprezy dla dzieci i sztuka (właśnie tak powstały przecież murale Wilhelma Sasnala i Edwarda Dwurnika) przyciąga do miasta ponad 15 000 ludzi z całego kraju i zagranicy.

Dlaczego miasto nie szuka innych możliwości pozyskania pieniędzy na bieżące inwestycje, chociażby ze środków UE? W kuluarach mówi się, że bezpośrednią przyczyną jest zaszkodzenie prezydentowi miasta Mysłowice, który czynnie wspiera imprezę w mediach, ale nie jest zbytnio lubiany przez radnych miasta. Czy gierki polityczne muszą być odbywane kosztem całego miasta i regionu?

Warto zauważyć, że główny organizator festiwalu Artur Rojek otrzymał już propozycje organizacji imprezy w innych miastach, jednakże nie wyobraża sobie festiwalu poza granicami rodzinnego miasta. Dlaczego Mysłowice chcą na siłę pozbyć się festiwalu, który jest ich wizytówką? Działania lokalnych działaczy partyjnych nie są dla nas zrozumiałe.

Trudno jest wymarzyć sobie lepszej promocji dla Mysłowic, niż festiwal na który ściągają światowe sławy muzyki i tłumy ludzi. Dlaczego większe miasta nie mają problemów z porozumieniem? Być może dlatego, że nie kierują się własnym interesem i mogą jednoczyć się w działaniu ponad podziałami.

Wysoka świadomość kreowania promocji regionu, przyciąga korzyści i ludzi, za którymi przecież kryją się pieniądze wpływające do miejskiej kasy, jak i sława całego miasta…


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl