Walentynki chełmińskie wkrótce w obiegu

Chełmińskie obchody Walentynek w 2009 roku wzbogacone będą emisją i wprowadzeniem do obiegu na terenie Chełmna dukatów lokalnych tzw. „walentynek chełmińskich”. To już druga po denarze chełmińskim Emisja dukata lokalnego zorganizowana przez Urząd Miasta mająca promować Chełmno w Polsce i na całym świecie.

Chełmno od kilku lat nazywane jest miastem zakochanych za sprawą przechowywanych od stuleci w kościele pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego oraz obchodzonego bardzo uroczyście Dnia Świętego Walentego.

Według jednej z legend św. Walenty był biskupem Terni, który w okresie prześladowań cesarza rzymskiego Klaudiusza II Gota uzdrowił ze ślepoty córkę jednego ze sług cesarskich i doprowadził do nawrócenia całej jego rodziny.

Niewiele osób wie, że od paru wieków w chełmińskiej Farze przechowywane są relikwie Świętego Walentego.

Emitentem tegorocznych walentynek chełmińskich jest Urząd Miasta Chełmno, a projektantem i producentem Mennica Polska S.A.

Na rewersie walentynek chełmińskich znajdować się będzie herb Chełmna, tak jak to było przy okazji emisji denara chełmińskiego. Awers natomiast przedstawiał będzie relikwiarz z relikwiami Świętego Walentego w otoczeniu serc jako symbolu zakochanych. Projekt żetonu wykonała Pani Anna Beata Wątróbska – Wdowiarska, znany i ceniony Artysta Plastyk.

Wielkość Emisji:
7 walentynek chełmińskich 25.000 sztuk (żeton wykonany z bimetalu, średnica 27 mm)
70 walentynek chełmińskich 600 sztuk (żeton wykonany ze srebra próby Ag500, średnica 32 mm)

Okres obowiązywania 7 walentynek chełmińskich:
14 lutego 2009 r. – 30 kwietnia 2009 r.

Walentynki chełmińskie na terenie Chełmna będzie można kupić w Punkcie Wymiany którym, będzie Muzeum Ziemi Chełmińskiej mające swoją siedzibę w Ratuszu. Sprzedaż rozpocznie się 14 lutego od godziny 10.00 przed Ratuszem, na zorganizowanym przez Muzeum stoisku. Oficjalna prezentacja walentynek chełmińskich odbędzie się w Sali mieszczańskiej Ratusza o godzinie 14.30 podczas otwarcia wystawy z IV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury zatytułowanej „Chełmno miasto zabytków i zakochanych”.

W dniu Świętego Walentego spodziewany jest przyjazd do Chełmna licznych gości z całej Polski. Wezmą oni udział w walentynkowej zabawie i będą mogli nabyć „walentynki chełmińskie” na pamiątkę tego dnia. Z tego też powodu tylko niewielka liczba wyemitowanych walentynek będzie dostępna dla osób, które nie mogą odwiedzić Chełmna tego dnia.

Osoby, które nie będą mogły przyjechać 14 lutego do Chełmna a chciałyby nabyć walentynki chełmińskie mogą to zrobić składając zamówienie w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

Placówki usługowe i handlowe akceptujące walentynki chełmińskie jako bon towarowy, będą oznakowane specjalną naklejką, a ich lista podana zostanie do publicznej wiadomości.

Trzeba także podkreślić, że walentynki chełmińskie nie są monetami i nie pełnią roli prawnego środka płatniczego a ich akceptowanie jest całkowicie dobrowolne. Stanowią jednak doskonałą formę promocji „Stolicy zakochanych”.Ławeczka zakochanych w Chełmnie. Copyright Ă‚Ĺ  Elżbieta PawelecMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl