Po e-TRAVEL FORUM 2009

W Warszawie w dniach 27-28 stycznia 2009 r. odbyła się międzynarodowa konferencja , której głównym zagadnieniem była sprzedaż produktów turystycznych i hotelarskich przez internet. Była to druga edycja konferencji, uznanej już za najważniejsze doroczne wydarzenie w tym temacie. Przez dwa dni uczestnicy mieli okazję zapoznania się z możliwościami jakie branży turystyczno-hotelarskiej stwarza obecnie internet, w tym sposobów sprzedaży ofert, metod monitorowania zjawisk na rynku, kontaktu z klientami, e-marketingu. Ta unikatowa konferencja była też okazją do osobistego spotkania z najwyższej rangi reprezentantantami czołowych firm w Polsce aktywnych w dziedzinie e-travel, jak i osobistości z firm o zasięgu globalnym.

Trzy wiodące na rynku firmy – Amadeus , HRS.pl i TravelPort – podjęły się roli patronów programowych tegorocznej edycji e-TRAVEL FORUM. Sponsorami zostały: Mondial Assistance (diamentowy) oraz Anixe (srebrny). Dwa dni obrad miały swoich gospodarzy: Amadeus w pierwszym dniu i Travelport GDS w drugim dniu.

Tematy paneli i prezentacji obejmowały niezmiernie ważne i aktualne zagadnienia odnośnie nowych trendów w e-commerce w dziedzinie travel: rezerwacji hoteli online przez pracowników firm, praktyk SEO i SEM, dostępności funduszy unijnych, potencjału rynku e-travel w Polsce, nowego zawodu „travel manager”, platform sprzedażowych, sytuacji w liniach lotniczych, zarządzania przychodami „Revenue Management”, różnych aspektów e-marketingu w turystyce. Konferencja dała możliwość poznania ekspertów specjalizujących się w e-commerce oraz firm oferujących oprogramowanie oraz nowe rozwiązania techniczne dla branży hotelarsko-turystycznej. Szczegółowy program zawiera załącznik nr 1.

Powyższe ambitne tematy, a także doborowi mówcy, przyciągnęły ponad 150 uczestników. Listę uczestników zamieszczono w załączniku nr 2.

Pod patronatem serwisu drogowskaz.com.pl pierwszego dnia konferencji odbył się panel dyskusyjny: „Fundusze unijne: błogosławieństwo czy przekleństwo turystyki”. W charakterze mówców wystąpiły: Agata Janiszewska-Skowron – Trener z zakresu pozyskiwania funduszy europejskich, Aneta Karasek – Dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, Urząd Miasta Lublin, Agnieszka Kosicka – Prezes, Project Management Consulting, Angelika Nowak – Właściciel, Doradztwo Europejskie oraz Renata Siwiec – Dyrektor, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości.


Fot. Panel o dotacjach unijnych. Copyright: Jarosław Sokołowski.

Mówcy w tegorocznej konferencji zaprezentowali osiągnięcia największych graczy na środkowoeuropejskim rynku. Swoimi doświadczeniami podzieliło się ponad 50 mówców z firm o wysokiej pozycji na runku. Przedstawiono najlepsze internetowe strategie dla firm turystycznych, narzędzia sprzedaży zdalnej, nowe możliwości współpracy w sieci oraz efektywne, praktyczne rozwiązania dla skutecznej sprzedaży ofert turystycznych, biletów lotniczych, kolejowych i autobusowych.

Dla każdego uczestnika były to prawdopodobnie najlepiej wykorzystane 2 dni z tegorocznego kalendarza, gdyż zdobyta wiedza i kontakty biznesowe z innymi uczestnikami e-TRAVEL FORUM będą owocować przez cały rok. Przeprowadzona wśród uczestników ankieta przyniosła wysokie oceny konferencji. 47% uczestników dobrze a 26% bardzo dobrze oceniła wartość merytoryczną konferencji. Do trzeciej edycji swoje uczestnictwo zgłosiło 81% osób.

Wybrane opinie o konferencji:

„Konferencja e-TRAVEL FORUM jest wspaniałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, poznania ciekawych ludzi. Szerokie spojrzenie na branżę e-travel i ogrom poruszanych zagadnień stanowi świetną inspirację do podejmowania nowych wyzwań. Gorąco polecam konferencję e-travel forum wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą poważnie zaistnieć na polskim rynku e-turystyki. Konferencja bomba! :)”
Tomasz Kopera Dyrektor Generalny, Amin Travel

„Było nam niezwykle miło być uczestnikiem konferencji e-TRAVEL FORUM 2009. Zarówno prezentacje jak i panele dyskusyjne były bardzo inspirujące. Nieczęsto zdarza się uczestniczyć w imprezie, gdzie właściwie każdy z mówców potrafi przedstawić złożone zagadnienia w sposób tak ciekawy. Gratuluje perfekcyjnego przeprowadzenia konferencji i doskonałego pomysłu.”
Grzegorz Nowacki Kierownik Działu Analiz i Wsparcia Systemowego, Nowa Itaka

Organizatorem konferencji e-TRAVEL FORUM jest firma OpenSky Systems&Services, partnerem konferencji Partneris a biuro organizacyjne konferencji prowadziło Meetings Management.

Kolejna edycja odbędzie się w styczniu 2010 roku.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl