Rąblów – nieznane miasto stało się słynne

Miejscowość koło Kazimierza Dolnego, o której jeszcze kilka lat temu praktycznie nikt nie słyszał zasłynęła dzięki stokom narciarskim. Pasmo wzgórz o wysokości około 200 – 300 m, wznoszące się nad dolinami Bystrej i Potoku Witoszyńskiego na Nizinie Lubelskiej stało się doskonałym miejscem do uprawiania sportów zimowych.

Ośrodek narciarki w Rąblowie Nart – Sport jest największym i najlepszym ośrodkiem narciarskim w regionie lubelszyzny. Przy dobrych warunkach pogodowych można spotkać tu narciarzy z Radomia, Warszawy, Lublina i Siedlec. Stoki są sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Dostępne są trasy o długości 160, 180, 300 metrów, ośla łączka oraz snowpark. Przy ośrodku funkcjonuje wypożyczalnia oraz serwis sprzętu narciarskiego. Można także skorzystać z usług instruktorów narciarskich.

Na terenie ośrodka jest obiekt gastronomiczny, w którym można zjeść i napić się czegoś ciepłego po śnieżnych szaleństwach oraz ogniska, przy których turyści mogą się ogrzać lub upiec własny prowiant, co jest oczywiście dodatkową atrakcją pobytu.

Ośrodek cały czas poszerza swoją ofertę. W przyszłości będą dostępne pokoje gościnne w samym ośrodku.

Na razie na sławie Rąblowa korzystają pobliskie miejscowości oferujące noclegi. W okresie sezonu zimowego ciężko znaleźć wolne pokoje.

Ośrodek w Rąblowie świetnie się promuje, 11 stycznia odbył się na stoku Festyn Radiostok 2009. Przy organizacji cyklu imprez w regionie współpracują Radio Lublin i Ośrodek Nart – Sport. Kolejny Festyn odbędzie się 19 stycznia na stoku przy Globusie w Lublinie. Impreza, jak i Rąblów promowane są w lokalnych stacjach radiowych m.in. w Esca Lublin.

Niedługo ferie zimowe, zapewne stoki w Rąblowie zapełnią się i nie ma w tym nic dziwnego, miłośnicy aktywnego wypoczynku mają tu wszystko, czego potrzeba do szczęścia i nie muszą wyjeżdżać w góry.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl