Efektywni – nowa biznesowa akcja informacyjna Krakowa

Pod hasłem: „ROZWIJAMY OUTSOURCING” 16 grudnia wystartowała nowa kampania informacyjna Miasta . Kampania jest pierwszym projektem otwierającym nowy program promocji biznesowej miasta pod hasłem KRK2B.

Krakow to business (KRK2B) to zapowiedź nowej jakości promocji inwestycyjnej Krakowa. Profesjonalna , oparta na bezpośrednich relacjach z klientami, aktywne poszukiwanie partnerów biznesowych, najnowsze narzędzia marketingowe, nietuzinkowe pomysły i wychodzenie ponad standardy to tylko niektóre działania towarzyszące całemu projektowi.

Bohaterkami kampanii są Karolina, pracująca w krakowskim centrum finansowym Philip Morris oraz Grażyna, samodzielny specjalista z Hitachi Data Systems (Polska). Oprócz usytuowanych w całym mieście billboardów i citylightów, a także kilku reklam w ogólnopolskich dziennikach i jednym tygodniku, na potrzeby akcji uruchomiono specjalny serwis internetowy www.efektywni.com.pl, który ma stanowić uzupełnienie merytorycznych działań.

To pierwsza na polskim rynku kampania prezentująca tak nowatorskie podejście do Outsourcingu, w którą zaangażowało się nie tylko miasto, firmy HRowskie, ale i podmioty rynkowe, działające na co dzień w tej branży. Projektowi patronuje ponadto zrzeszające największych krakowskich dostawców rozwiązań outsourcingowych, Stowarzyszenie ASPIRE.Chcemy promować outsourcing jako impuls do wprowadzania innowacji, zwiększania efektywności operacyjnej, pozyskiwania talentów i kompetencji, a nie tylko narzędzia do redukowania kosztów – mówi Monika Piątkowska, Dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa. Specjaliści prognozują dynamiczny rozwój już istniejących centrów usługowych. Jednak by stało się to możliwe, biznes outsourcingowy, opierający się na kapitale ludzkim musi mieć dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Często słyszy się, że pracujący w usługach to zwykli „wklepywacze faktur” – dodaje Aleksandra Rychta z firmy Grafton Recruitment – Owszem, tak może być na początku, ale firmy stawiają na rozwój ludzi, co w krótkim czasie pozwala przejść drogę od pracownika wykonującego proste prace do wyżej wykwalifikowanego specjalisty – podkreśla.

Bohaterki krakowskiej kampanii, są najlepszym dowodem na to, że wysokie kwalifikacje przekładają się na sukces zawodowy, zaś firmy outsourcingowe zatrudniają talenty, a nie roboty bezmyślnie wykonujące polecenia.

Trwająca akcja to początek, zaplanowanych na około trzy miesiące działań. Już w styczniu 2009 roku kampania rusza w teren. Podczas planowanych spotkań ze studentami na krakowskich uczelniach wyższych, bohaterki kampanii będą opowiadały o swojej pracy, szansach rozwojowych w usługach, eksperci będą wyjaśniać istotę Outsourcingu, zaś HRowcy opowiedzą jakich talentów szukają. W planach akcji znalazły się także debata ekspertów nt. przyszłości Outsourcingu oraz konferencja miast, które wspólnie z Krakowem znalazły się w pierwszej 10 rankingu najlepszych dla Outsourcingu miast.

Projekt KRK2B (Krakow to business) zakłada szereg innych, interesujących przedsięwzięć służących budowaniu atrakcyjności inwestycyjnej Krakowa, takich jak profesjonalne Roadshow, obecność na najbardziej prestiżowych branżowych wydarzeniach i kolejne, integrujące krakowskie środowisko biznesowe, kampanie promocyjne.

W Krakowie działa blisko 30 firm z sektora Outsourcingu, pracuje w nich blisko 16 tys. osób. Centra usługowe w Krakowie posiadają m.in. Shell, Philip Morris, Electrolux, Hitachi czy IBM. Ostatnio Kraków został sklasyfikowany na piątym (najwyższym spośród wszystkich europejskich miast) miejscu w globalnym rankingu „50 najlepszych dla Outsourcingu miast”, przygotowanym przez GlobalServices.

Należy przyznać, że nowa akcja promująca Kraków jest ciekawym pomysłem. Prezentowane poniżej layouty billboardów i citylightów współgrają z wyglądem strony internetowej. Cieszy również fakt, że Centrum Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej działające w Wydziale Strategii i Rozwoju Miasta Kraków bardzo chętnie udziela informacji nt działań promocyjnych, co w poprzednich miesiącach było w Krakowie dużym problemem. Warto przypomnieć, że Biuro Prasowe Prezydenta Miasta Kraków nie udzielało informacji odsyłając Nas do składania wniosków o udostępnienie informacji publicznej…


Layouty billboardów i citylightów kampanii KRK2B Copyright: COIiPGMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl