Co łączy geje, lesbijki i Białystok?

Nowe logo Białegostoku okazało się dużym niewypałem Grupy Eskadra – autora nowego systemu identyfikacji miasta. Dlaczego? Zapraszamy do lektury.

Niedawno, 1 października 2008 pisaliśmy na Naszym serwisie o nowym logo i systemie identyfikacji miasta . Miasto wybrało projekt, który łączy hasło: „Wschodzący ”, a autorem nowego logo, strategii miasta była wyłoniona w nieograniczonym przetargu Grupa Eskadra.

Niestety czujne oko forumowicza serwisu wbialymstoku.pl, całkiem przypadkowo w filmie „Sex in Prison” zauważyło bardzo podobne logo, do tego, które dla Białegostoku przygotowała Eskadra. W sobotę (27 grudnia) napisała o tym Gazeta Wyborcza. Zaczęła się prawdziwa, internetowa rzeź i liczne spekulacje zawiedzionych Internautów – w szczególności mieszkańców i osób związanych z Białymstokiem. Licznych komentarzy na ten temat nie szczędzą również na branżowych serwisach społecznościowych osoby zawodowo zajmujące się brandingiem.

Gdyby nie fakt, że nowe logo bazuje na logo organizacji homoseksualistów i bisekusalistów Nowego Jorku – The Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender Community Center mogłoby się wszystko rozejść po kościach…

Tak wygląda logo miasta:

A tak organizacji:

Jak widać podobieństwa są ogromne i oba logotypy przedstawiają słoneczka w żółto-czerwonych kolorach, a obok napis.

Co na to Urząd Miasta? Raczej całe zamieszanie nie budzi pozytywnych emocji, należy bowiem pamiętać że Eskadra za projekt wzięła pieniądze.

Na pewno Urząd Miasta będzie musiał zająć oficjalne stanowisko. Podobnie z resztą rzesze Internautów, jak i nasza redakcja czeka na konferencję prasową z udziałem przedstawicieli agencji.

Rozwiązanie problemu czy jest to plagiat, a może dozwolona prawem inspiracja pozostawmy osądowi wymiaru sprawiedliwości, o ile władze miasta lub organizacja nowojorskich homoseksualistów na to się zdecyduje. Pozostaje jednak niesmak, którego jednak łatwo wytłumaczyć się nie da…


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl