Wycofany ze służby Amerykański Okręt Wojenny stanie się miejscem do nurkowania

Stare okręty wojenne zawsze przysparzają kłopotów. Co z nimi zrobić po wycofaniu ich ze służby?

Niektóre uprzywilejowane statki przekształca się w muzea; niektóre po prostu ukrywa się przed oczami ogółu i zmieniają się w rdzewiejące statki-widma. USS Kittiwake czeka inna przyszłość. A jest ona szlachetniejsza, niżby można było przypuszczać. USS Kittiwake ma się stać podwodną atrakcją i co ważniejsze, sztuczną rafą na wodach Wysp Kajmana. USS Kittiwake nie był już użytkowany od kilku lat. Oficjalnie rozpoczął służbę w 1945 roku i przez kilka dziesięcioleci przemierzał wody międzynarodowe, głównie jako wsparcie dla łodzi podwodnych na Atlantyku.

Zanim statek wojenny zostanie zatopiony, trzeba go opróżnić z toksycznych substancji. Jednak wielu naukowców podkreśla, że jego skomplikowana konstrukcja będzie stanowić bardzo przyjazne środowisko dla różnorodnych ławic ryb. Oprócz tego zatopiony okręt niebawem zmieni się w niezwykle interesujące miejsce do nurkowania. Tysiące turystów, przyciąganych przez kryształowo czyste wody Karaibów, bardzo chętnie podąża śladami historycznych statków, spoczywających na dnie morza. Widoczność jest tam znakomita, a także wyjątkowo wiele jest godnych polecenia miejsc. Kiedy USS Kittiwake będzie mógł być już bezpiecznie umieszczony na dnie oceanu, stanie się pierwszą tego rodzaju sztuczną rafą. Zainteresowani nurkowie mogą spodziewać się oficjalnej „ceremonii” prawdopodobnie w czerwcu 2009.

Być może warto ten zagraniczny pomysł przenieść na polski grunt. Warto stworzyć podobną atrakcję turystyczną w jednej z nadmorskich miejscowości. Podwodny statek stałby się symbolem tej miejscowości i przyciągałby uwagę polskich i zagranicznych turystów. A może odrestaurowany, nieużywany statek zamienić na ?

Oryginalny tekst artykułu można znaleźć na stronie serwisu Tourism-review.comMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl