W Polsce mamy bardzo dużo stolic

Polskie miasta znalazły nowy sposób na promocję. poprzez nazwanie go stolicą, czegoś lub kogoś, wydaje się być interesująca. Władze Warszawy planują wypromować miasto hasłem: „Warszawa – stolica dj-ingu”…

Jest jednak warunek by hasła z rzeczownikiem stolica były skuteczne. Miasto musi się rzeczywiście kojarzyć z tą rzeczą. Czy Warszawa słynie z dj-ingu?

np. miasta Lublin na stolicę zabawy, byłoby nietrafione biorąc pod uwagę rzeczywisty obraz tego miasta w aspekcie „zabawowym”. Ilość organizowanych imprez kulturalnych czy towarzyskich w Lublinie jest znikoma. Trafne, mogłoby być nazwanie Lublina – stolicą studentów. Społeczność studencka w Lublinie stanowi około Ă‚Ĺş wszystkich mieszkańców Lublina. Z całą pewnością Lublin kojarzy się ze studentami. Od lat młodzi ludzie przyjeżdżają do Lublina po to, żeby studiować. Jest tutaj 5 dużych uczelni wyższych, w tym 3 Uniwersytety.

W Polsce istnieje kilka miast nazywanych stolicami. kojarzona jest jako stolica mody, a Katowice jako stolica węgla.

Władze warszawy próbowały wypromować swoje miasto na Europejską Stolicę Kultury, która przez rok miała szanse zaprezentować całej Europie swoje życie kulturalne. Tytuł stwarza niesamowitą okazję do przyciągnięcia turystów z całego świata oraz pozyskania funduszy na rozwój oferty kulturalnej. Zdobycie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oznacza prestiż, a także wzrost turystyki i lepszą promocję. Teraz przyszła pora na dj-ing.

Miasto zaangażowało się w organizację finału Mistrzostw Świata DJ-ów IDA 2008, na którym wystąpi pierwsza liga turntablistów: Woody, Rafik, Pfel oraz reprezentant Polski – Falcon. Imprezę promuje utwór wyprodukowany przez londyńskich muzyków breakbeatowych – Aquasky.

Niestety wątpliwe jest, żeby Warszawa stała się konkurencyjna chociażby z Londynem czy Ibizą, które nie wątpliwie królują wśród ośrodków dj-ingu.

Sztuczne tworzenie skojarzeń nie jest najlepszym sposobem promocji. Czy zagranicznemu turyście będzie się chciało pamiętać, że w Polsce jest 40 różnych stolic?


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl