ŁÓDŹ 2016 – ponad podziałami!

13 listopada Art Center zorganizowała specjalną konferencję „ 2016 – ponad podziałami” podczas której odbyło się symboliczne podpisanie deklaracji współpracy przy projekcie 2016 pomiędzy wszystkimi klubami radnych w Łodzi.

Poniżej cytujemy list intencyjny podpisany przez Bartosza Domaszewicza – przedstawiciela Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, Dariusza Jońskiego w imieniu Klubu Radnych Lewica oraz Krzysztofa Piątkowskiego przedstawiciela Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt „Europejska Stolica Kultury” realizowany jest w ramach programu Unii Europejskiej – „KULTURA”. Polega na przyznawaniu wybranemu miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, z czym wiąże się udzielenie pomocy finansowej na organizację w nim prestiżowych imprez kulturalnych. Miasto przygotowuje kompleksowy program imprez mający na celu szerzenie jego historycznego i kulturalnego dziedzictwa. O wyjątkowości Łodzi stanowią przede wszystkim bogate kolekcje muzealne. Filarem projektu będzie jednak tradycja awangardowa, wielokulturowe dziedzictwo miasta, a także Łódź jako silny ośrodek festiwalowy.

Łódź jako europejskie centrum kultury i sztuki w 2016 roku to wcale nie odległa wizja, ale intensywna działalność na najbliższe 3 lata oraz wspólna strategia rozwoju kulturalnego na najbliższe 10 lat. Uważamy, że plan ten na pewno zaowocuje rozwojem rynku turystycznego na skalę europejską, umocni wizerunek Łodzi jako miasta kultury i sztuki, a przede wszystkim przyniesie konsolidację całego środowiska związanego z kulturą.

Będziemy wspierać starania Łodzi do uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Zrobimy wszystko, aby nasza kandydatura była najlepsza. Zależy nam na przyszłości naszego miasta dlatego deklarujemy, iż projekt ESK jest ponad wszystkimi podziałami politycznymi.

Ponadto podczas konferencji podsumowano dotychczasowe działania promocyjne Ł-ESK 2016 oraz zaprezentowano najnowsze wydawnictwo promujące Ł-ESK 2016.

Cieszy fakt, że również Łódź nie zapomniała o dalszym promowaniu kandydatury swojego miasta do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. W dzisiejszych czasach, gdy poziom polskiej kultury politycznej odbiega od europejskich standardów na uwagę zasługuje wspólny głos poparcia dla inicjatywy ESK przez wrogie sobie partie polityczne.

Dziwna byłaby sytuacja, gdyby władza lokalna zapomniała, że dla dobra regionu i promocji miasta warto czasami przemówić wspólnym głosem, nie tylko od święta. Mamy nadzieję, że deklaracja będzie wprowadzona w życie, a tym samym w przyszłorocznym budżecie miasta nie zabraknie środków wspierających promocję miasta.
Fot. Konferencja „ŁÓDŹ 2016 – ponad podziałami!” Copyright: Łódź Art CenterMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl