„Lubuskie Trójmiasto” – wspólna oferta inwestycyjna

2 grudnia 2008 roku Stowarzyszenie Lubuskie Trójmiasto na spotkaniu w Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych przedstawiło swoją ofertę inwestycyjną. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów tworzących Lubuskie Trójmiasto. W skład Lubuskiego Trójmiasta wchodzą: Zielona Góra, Nowa Sola, Sulechowo wraz z pobliskimi gminami.

Głównym celem stowarzyszenia jest połączenie potencjału oraz wspólne pozyskiwanie inwestycji.

W trakcie spotkania omówiono potencjał inwestycyjny miast, ich ofertę inwestycyjną oraz plany rozwoju. Wykazano gotowość tych miast na nowe przedsięwzięcia.

Jednym z atutów Lubuskiego Trójmiasta jest jego położenie oraz rozwinięta infrastruktura. Ponadto region jest położony blisko granicy z Niemcami, przebiegają przez niego autostrady A3 i A4, droga ekspresowa S3, magistrala kolejowa oraz rzeka Odra. W Zielonej Górze – Babimoście funkcjonuje port lotniczy, który w niedługim czasie ma szansę na rozszerzenie działalności na nowe połączenia krajowe i międzynarodowe.

W regionie funkcjonują dwie podstrefy Kostrzyńsko – Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które władze regionu, oceniają jako doskonałe miejsce dla firm logistycznych lub centrów usług.

W przeciągu czterech lat w Nowym Kisielnie planowane jest utworzenie parku naukowo – technicznego, w którym mają się znaleźć centra budownictwa i energii, modelowania matematycznego, innowacji i technologii.

Na terenie Lubuskiego Trójmiasta już funkcjonują z powodzeniem zagraniczne inwestycje m.in.: ADB – produkująca oprogramowanie i kompletne tunery do odbioru telewizji cyfrowej, Gedia Poland – produkująca części samochodowe na zamówienie Forda i Mercedesa, Funai, Rockwool.

Osiągnięcia Stowarzyszenia Lubuskie Trójmiasto w zakresie rozwoju gospodarczego są imponujące. Samorządowcy z Lubuskiego oraz zarząd Stowarzyszenia „Lubuskiego Trójmiasta” zamierzają jeszcze ściślej współdziałać i dzięki skutecznej promocji pozyskać kolejnych inwestorów.MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl