Opcja „wcześniej taniej” jako forma promocji biur podróży

Portale internetowe i biura podróży z roku na rok prześcigają się w sposobie na przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Portal Wakacje.pl, już miesiąc wcześniej niż było to rok temu przedstawił obszerną bazę propozycji letniego wypoczynku. Tym samym sezon turystyczny lato 2009 można uznać za rozpoczęty. W ofercie można znaleźć bazę, w której zawarto ponad 70 tysięcy różnego rodzaju wyjazdów przygotowaną przez największych touroperatorów. Dodatkowo można uzyskać bardzo dobre warunki dzięki opcji „wcześniej taniej”. Przy zakupie konkretnego wyjazdu już teraz można uzyskać rabaty cenowe, a w tym podwyższony standard w niższej cenie oraz dodatkowe niespodzianki.

Touroperatorzy nastawili się w tym roku, na zachęcenie klientów do jak najwcześniejszego kupowania wycieczek, wyjazdów, biletów lotniczych. Dzięki zaplanowaniu wakacji dużo wcześniej można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy lub w niższej cenie zakupić wyjazd w o wiele bardziej interesujące miejsce.

Możliwości zmniejszenia kosztu wyjazdu jest wiele. Są to np. 15% rabatu na zakup wyjazdu w opcji wcześniej taniej oraz zero złotych za pierwsze dziecko przy tradycyjnym modelu rodziny 2+2. Ważne jest też, że opcja „wcześniej taniej” nie wymaga od klienta wpłaty kosztu wyjazdu od razu (stosowana jest jedynie płatność zaliczki zazwyczaj w kwocie około 200 – 300 zł.). Dodatkowo biura podróży mają w swojej ofercie gwarancje stałej ceny. Niektóre proponują tą opcję bezpłatnie, niektóre pobierają za nią dodatkowe opłaty.

Z czego wynika wybór takiej akurat formy promocji?

Bardzo szybkie tempo życia i brak czasu wpływa na wysoką potrzebę odpoczynku w czasie urlopu letniego. Wybór miejsca, czasu i formy tego odpoczynku jest dla ludzi bardzo istotne. Zaplanowanie urlopu jest formą odreagowania, a jeżeli dzięki wcześniejszemu wyborowi możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy zadowolenie klienta jest tym większe. Klient zadowolony prawdopodobnie wróci i poleci nasze biuro innym potencjalnym klientom.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl