Nowa kampania billboardowa Gdańska!

„Jestem z Gdańska” – pod takim hasłem rozpoczęła się 1 grudnia 2008 roku kampania billboardowa miasta. Na ponad 150 nośnikach reklamy zewnętrznej, zlokalizowanych w całym mieście, znajdą się zdjęcia ludzi, dla których Gdańsk jest miastem ważnym i niezwykłym.

Do udziału w kampanii władze miasta zaprosiły dwanaście osób, wśród nich m.in. Leszka Blanika, mistrza olimpijskiego, Macieja „Glebę” Florka, tancerza, choreografa, zwycięzcę I edycji programu You can Dance czy Krzysztofa Skibę, showmana. Zgodę na udział w kampanii wyrazili także: Anna Rybicka, mistrzyni floretu, Adam Korol, mistrz olimpijski, Henryka Krzywonos-Strycharska, sygnatariuszka Porozumień Sierpniowych. Ponadto, zaproszenia przyjęli uczestnicy konkursu fotograficznego „Jestem z Gdańska” – Marta Jagieła, bankowiec, Natalia i Dominika Karpińskie, przyszłe artystki, Bartek Głombiowski, student Politechniki Gdańskiej, Mikołaj Przybyk, przyszły piłkarz, Piotruś Wojciechowski, z tatą Kazimierzem oraz Andrzej Jakubiak, pasjonat. Wszyscy bohaterowie wzięli udział w kampanii społecznie.
Czas ekspozycji zaplanowano do końca grudnia. Na 100 citylightach i 53 wolnostojących billboardach eksponowanych będzie 12 różnych obrazów. Koszt kampanii to 128 tys. zł brutto.

Kampania skierowana została do mieszkańców Gdańska i ma na celu wzmocnienie ich identyfikacji z miastem oraz pokazanie, iż miasto to nie tylko mury i zabytki, ale przede wszystkim niezwykli ludzie, którzy właśnie tutaj żyją, pracują, stają się częścią historii i tutaj spełniają marzenia – mówi Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.
Kampania outdoorowa „Jestem z Gdańska” to pierwszy etap rocznych działań promocyjnych miasta skierowanych do mieszkańców. Etap ten rozpoczął wrześniowy konkurs fotograficzny przeprowadzony we współpracy z Gazetą Wyborczą. Przez miesiąc gdańszczanie nadsyłali zdjęcia swoich ulubionych miejsc w mieście, jednocześnie uzasadniając swój wybór. Celem konkursu było pokazanie miasta oczami jego mieszkańców i zaproszenie innych do odwiedzania miejsc ważnych dla samych Gdańszczan. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Jury nagrodziło trzy osoby a cztery wyróżniło. Jedną z nagród w konkursie był udział w kampanii zewnętrznej. Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta wybrało i zaprosiło do udziału w akcji sześć osób.Zdjęcia nadesłane na konkurs zostaną także wykorzystane do przygotowania wystawy plenerowej, która na ulicach miasta pojawi się wiosną przyszłego roku. Osoby, które nie zdążyły nadesłać zdjęć w terminie, a chciałyby, aby ich fotografie stały się częścią galerii i wystawy wciąż mogą to zrobić. Wystarczy wysłać je do Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta.


Drugi etap kampanii pod hasłem „Ocalić od zapomnienia” rozpocznie się w grudniu. Ta część adresowana będzie zarówno do obecnych jak i byłych Gdańszczan. Na podstawie wspomnień obejmujących czasy powojenne aż po współczesne, nadesłanych przez mieszkańców, zostanie wydany niezwykły pamiętnik z życia miasta.

Trzeci etap „Gdańsk mnie kręci, kręcę Gdańsk” rozpocznie się wiosną 2009 roku i zostanie skierowany do ludzi młodych, środowisk twórczych oraz pasjonatów. Będzie miał on formę konkursu, w którym jury oceni nadesłane krótkie filmy o mieście. Do wygrania poza nagrodami rzeczowymi, udział w międzynarodowych warsztatach filmowych podczas 71. Światowego Festiwalu Filmów Niezależnych UNICA 2009.

Warto przypomnieć, iż w 2008 roku miasto Gdańsk przeprowadziło dwie kampanie promocyjne – „Gdańsk. Tu się żyje” oraz „Gdańsk, we make things happen”. Pierwsza z nich realizowana była wiosną na terenie Polski, druga jesienią w telewizji CNN.

Fot. 12 billboardów kampanii „Jestem z Gdańska”. Copyright: UM GdańskMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl