Przesłanie: „Miasto – sypialnia” skuteczną metodą promocji???

Miasto Tarnobrzeg planuje zorganizowanie nowej akcji promocyjnej, której głównym celem byłoby przyciągnięcie nowych mieszkańców. Pomysł ten przypomina inicjatywę z czasów PRL. Radni chcą wypromować Tarnobrzeg na tzw. miasto – sypialnie. Miasta – sypialnie powstawały w latach 50-tych w pobliżu dużych aglomeracji, w których mieszkańcy miast – sypialni pracowali i korzystali z większości usług. Takie sztuczne twory powstawały przede wszystkim w województwie śląskim, np. Jastrzębie Zdrój.

ta miałaby formę kampanii billboardowej, której celem byłoby przedstawienie miasta jako spokojnego i takiego w którym żyje się dobrze. Kampania skierowana byłaby przede wszystkim do mieszkańców pobliskich miast: Sandomierza i Stalowej Woli. Życie w tych miastach jest o wiele droższe i to miałoby stać się powodem, dla którego mieszkańcy tych miast mieliby zdecydować się na zmianę miejsca zamieszkania.

Pomysł ten wzbudza wiele kontrowersji wśród radnych. Jego realizacja stoi pod dużym znakiem zapytania. Władze miasta boja się, że taka akcja może negatywnie wpłynąć na relacje z tymi miastami. Oczywiście można dyskutować z obawami radnych o pogorszeniu relacji z sąsiadami – jest to bardzo prawdopodobne i nie przyniesie miastu chluby. Na pewno kampania billboardowa przedstawiająca miasto jako przyjazne mieszkańcom, może wpłynąć na pozyskanie nowych mieszkańców. Przy czym nie musi to oznaczać pogorszenia stosunków w relacjach Tarnobrzeg – Sandomierz i Tarnobrzeg – Stalowa Wola.

Reasumując, podjęcie inicjatywny promującej miasto Tarnobrzeg można uznać za przełom w rozwoju tego miasta. Cieszy fakt, że miejscy radni pragną pozyskać nowych mieszkańców. Pomysł tworzenia sztucznego tworu jakim byłoby miasto – sypialnia nie jest więc najlepszy. Zdecydowanie kampania billboardowa promująca Tarnobrzeg jako przyjazne miasto przyniosłaby większe korzyści niż pogorszenie stosunków z sąsiednimi miastami.

Trzymamy kciuki za miejskich radnych, którzy być może wymyślą lepsze hasło od „Tarnobrzeg – miasto sypialniane”…MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl