Największy diabelski młyn na półkuli południowej

W najbliższej przyszłości Australia wzbogaci się o kolejną wspaniałą atrakcję turystyczną. Gigantyczny diabelski młyn Southern Star („Gwiazda Południa”) ma zostać oddany do użytku w listopadzie tego roku. Konstrukcja ta znajduje się w Melbourne, w dzielnicy Docklands. Będzie to największy diabelski młyn na południowej półkuli. Tylko dwa diabelskie młyny na świecie są większe – London Eye i Singapore Flyer.

Southern Star w przybliżeniu będzie miał wysokość czterdziestopiętrowego budynku i będzie miał 120-metrowy promień. Fred Maybury, były dyrektor generalny parku rozrywki Dreamworld w australijskim mieście Gold Coast, obecnie pełniący funkcję prezesa Southern Star Management Group, twierdzi, że pracował nad tym projektem przez ponad sześć lat. W tym wartym 100 milionów dolarów australijskich projekcie bierze też udział deweloper ING Real Estate Development Australia. Diabelski młyn został zaprojektowany przez sławnego japońskiego producenta, korporację Sanoyas Hishino Meisho. Znajduje się na nim 21 kabin spacerowych. Każda z nich jest przystosowana do pomieszczenia maksymalnie do 20 osób. Klimatyzowane, obracające się kabiny pozwolą klientom cieszyć się zapierającą dech w piersiach panoramą Melbourne, Docklands i zatoki Port Phillip oraz okolicznymi terenami, w promieniu do 40 kilometrów. Kabiny mają długość 5,7 metra i szerokość 3,7 metra. Nie kołyszą się na wietrze więc zapewniają gościom niczym nie zakłóconą przejażdżkę. Southern Star będzie otwarty od godziny 10 do 22 przez 365 dni w roku, a półgodzinna przejażdżka będzie kosztować 29 dolarów dla dorosłych, a 17 dolarów dla dzieci. Kabiny będzie też można wynająć na różne okazje, takie jak śluby czy spotkania. Uważa się, że nowa atrakcja znacznie zwiększy liczbę turystów odwiedzających ten region. Pan Maybury jest przekonany, że przez sam pierwszy rok przyciągnie ona aż półtora miliona gości. Jest to zdecydowanie korzystne dla dzielnicy Waterfront City, która mieści wiele sklepów, restauracji, barów i kawiarni.

Zdjęcie młynu Southern Star publikujemy dzięki uprzejmości serwisu Tourism-review.com

Oryginalny tekst artykułu można znaleźć na stronie serwisu Tourism-review.com


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl