Warszawa. Każdemu po drodze.

to inicjatywa Unii Europejskiej skierowana do miast które angażują się w rozwój kultury. W historii plebiscytu tytuł ten otrzymały: Ateny, Amsterdam, Berlin, Paryż i Sztokholm. Obecnie Europejską Stolicą Kultury jest Liverpool.

, będąca miastem kultury, bogatej historii pretenduje do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Zdobycie tego tytułu podniosłoby międzynarodową rangę miasta, które stałoby się miejscem o centralnym znaczeniu w dziedzinie kultury. W ramach przygotowań do uzyskania tego tytułu Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. uzyskania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprosił mieszkańców stolicy do udziału w konkursach na hasło i na fotografię, które mają promować Warszawę.

W pierwszym konkursie mieszkańcy w głosowaniu internetowym i sms-owym, spośród czterech haseł wybrali: „Warszawa. Każdemu po drodze” – Warsaw. On your way , jako najbardziej oddające charakter stolicy. Polska stolica jest miejscem dokąd, po swoje marzenia przyjeżdżają ambitni ludzie z całego kraju. Jest to miasto perspektyw i zmian, gdzie czuje się optymizm i energię.

W drugim konkursie zachęcono mieszkańców do nadsyłania zdjęć Warszawy jako Europejskiej Stolicy Kultury. Jury pod przewodnictwem grafika Andrzeja Pągowskiego wybrało 20 najlepszych zdjęć spośród ponad 1000 nadesłanych! Zwycięską trójkę wybrali mieszkańcy stolicy. Nagrodzone prace można obejrzeć TUTAJ http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/esk/4.php

Wygrało zdjęcie Rafała Stankiewicza „Czasem warto spojrzeć pod nogi”. Zdjęcie i hasło zostaną zaprezentowane podczas kampanii billboardowej Warszawy. Jeśli polska stolica wygra będzie mogła przez cały 2016 rok organizować wydarzenia kulturalne oraz promować swoje dziedzictwo kulturalne. Rozstrzygnięcie, które z miast polskich otrzyma miano Europejskiej Stolicy Kultury nastąpi w 2011 roku.


Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Ă‚Ĺ  www.sxc.hu / agewindMENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl