Białystok – miasto bluesa

zapomniane miasto na Podlasiu. Położone w miejscu, gdzie spotyka się Zachód ze Wschodem i gdzie przenikały się wielkie religie: judaizm, islam, prawosławie, katolicyzm i protestantyzm. Pamiątką po dawnych czasach są wspaniałe budowle: Pałac Branickich (zwany również Podlaskim Wersalem), czy Loża Masońska.

W centrum miasta znajduje się unikalny XVIII wieczny trójkątny Rynek Kościuszki z barokowym Ratuszem, górującą nad miastem wieżą kościoła św. Rocha oraz niskimi kamieniczkami. W Białymstoku sąsiadują ze sobą późnobarokowe zabudowania z pałacami fabrykantów i budynkami z czasów zaboru pruskiego. Ale żeby poczuć prawdziwy klimat tego miasta trzeba odwiedzić kirkut przy ul. Wschodniej, pójść na Bojary- dzielnice XIX wiecznych drewnianych budynków, czy zajrzeć na przedmieścia na ul. Nowowarszawską.

Dlaczego takie atrakcje turystyczne?

Dziś Białystok, podobnie jak inne miasta tworzy swój nowy wizerunek, który ma zachęcać do jego odwiedzania lub nawet zatrzymania się na dłużej. Idąc w tym duchu Białystok kreuje swój nowy obraz klimatycznego, pełnego urokliwych budynków i uliczek miasta bluesa.

Sceneria pełna kontrastów architektonicznych ma podkreślać walory artystyczne tego miejsca. Stąd rok 2008 został uznany Rokiem Bluesa w Białymstoku. W ten sposób miasto postanowiło uczcić 30-lecie festiwalu Jesień z Bluesem, jak również 25. rocznicę śmierci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego- pomysłodawcy tego festiwalu. Imprezy bluesowe odbywają się w Białymstoku przez cały 2008 rok, szczególnie w pełnym zadumy listopadzie. Ogólnopolski festiwal Sing, Jazz, Blues odbędzie się 8 listopada. Przez cały miesiąc w kawiarni Fama potrwają Zaduszki Bluesowe, a wspomniany już festiwal Jesień z Bluesem 21-22 listopada.

Połączenie niepowtarzalnej atmosfery miasta i wrażeń artystycznych ma stworzyć nowy wizerunek Białegostoku, zachęcający do jego odwiedzania nie tylko fanów bluesa.


MENU

Strona główna

O nas

Redakcja

Mapa strony

Kontakt

Reklama

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

POPULARNE TEMATY

 Miejsce na Twoją reklamę

O Nas | Redakcja | Kontakt | Reklama | Polityka Cookies i Polityka Prywatności | Mapa strony

Promocja Regionów | Promocja Biur Podróży | Promocja Hoteli i SPA | Turystyka biznesowa i obiekty konferencyjne | Systemy dystrybucji

© drogowskaz.com.pl